4 Błędy w przebudowie łazienki, których należy unikać w 2021 r.

blog_2

Żaden projekt przebudowy nie jest bez czkawki. Od drobnych błędów do poważnych problemów, remont łazienki może wiązać się z nieoczekiwanymi problemami. Jednak wielu błędów można łatwo uniknąć. Przed rozpoczęciem projektu renowacji 2021, należy pamiętać o tych błędów przebudowy łazienki, aby można było ich uniknąć.

1. Przycinanie łazienki bez solidnego planu

Kiedy już zdecydujesz się na projekt przebudowy łazienki, prawdopodobnie będziesz chętny do rozpoczęcia pracy. Wstrzymaj się jednak z wbijaniem kafelków i demontażem umywalki, zanim będziesz miał jakiś plan. Przycinanie łazienki bez solidnego planu to jeden z największych błędów, jakie możesz popełnić.

Renowacja może trwać dwa razy dłużej, jeśli zaczniesz zrywać armaturę i robić bałagan, nie wiedząc jak lub kiedy będziesz naprawiać i wymieniać rzeczy. Usiądź i stwórz realistyczny plan dla łazienki. Pomyśl o najlepszym czasie na podjęcie się projektu i sprawdź harmonogram swojej rodziny. Im więcej przygotowania i planowania zrobisz, tym płynniej projekt przebudowy pójdzie.

2. Nie mając budżetu

Nigdy nie należy rozpoczynać żadnego projektu przebudowy, nie mając na uwadze przynajmniej podstawowego budżetu. Budżet pomoże Ci zorientować się, ile będziesz musiał wydać, aby osiągnąć pożądany wygląd. Koszty mogą szybko wymknąć się spod kontroli, jeśli nie usiądziesz i nie przejdziesz przez liczby przed rozpoczęciem. Poświęć trochę czasu, aby zrobić kilka badań na temat kosztów materiałów i pracy, aby uzyskać łazienkę odnowiony tylko tak, jak chcesz.

3. Wyjście z funkcji, której naprawdę chcesz.

Po zakończeniu przebudowy łazienki, nie chcesz mieć żadnych żalów. Jeśli jest jakaś funkcja, na której opiera się Twoje serce, pamiętaj, aby włączyć ją do projektu. Weź pod uwagę, że prawdopodobnie nie będziesz robił remontu przez co najmniej kilka lat, więc ważne jest, aby tym razem zrobić to dobrze.

Jeśli koszt jest problemem, zrób budżet i ustal plan oszczędności, tak abyś mógł uwzględnić w nim elementy, których naprawdę chcesz i potrzebujesz. Chcesz mieć kompletną łazienkę, którą pokochasz, a nie rozczarowanie, więc nie rezygnuj z funkcji, którą naprawdę chciałbyś mieć.

4. Nie pracujesz z profesjonalistą

Są pewne rzeczy, których żaden właściciel domu nie powinien próbować robić na własną rękę. Należą do nich prace hydrauliczne i elektryczne. Jeśli nie jesteś hydraulikiem lub elektrykiem, to błędem jest próbowanie radzenia sobie z tymi trudnymi zadaniami na własną rękę. Zatrudnij profesjonalistę, który wykona tę pracę w sposób bezpieczny i prawidłowy. W najlepszym przypadku możesz popełnić kosztowny błąd, a w najgorszym ryzykować swoje bezpieczeństwo. Wydaj pieniądze na wynajęcie profesjonalisty przed przeprowadzką hydraulika lub ponownym podłączeniem instalacji elektrycznej w łazience.

Projekt przebudowy łazienki jest ekscytującym sposobem na uaktualnienie ważnej przestrzeni w Twoim domu. Unikaj tych błędów, aby mieć pewność, że końcowy rezultat będzie taki, jaki będziesz kochał przez lata.