5 wielkich pomysłów do małych łazienek

blog_2

Nie każdy z nas może pochwalić się łazienką przypominającą katedrę, w której można zmieścić tyle przedmiotów, ile się chce. Jeśli w Twojej łazience lub szatni jest mało miejsca, możesz stworzyć stylowe sanktuarium, które będzie Ci odpowiadać.

Niezależnie od tego, jak mała może wydawać się Twoja łazienka, każda przestrzeń ma potencjał, aby wyglądać absolutnie olśniewająco. Wystarczy, że zastosujesz kilka sprawdzonych trików aranżacyjnych i wybierzesz odpowiednią kombinację mebli i akcesoriów, a Twoja mała łazienka nabierze wielkiego charakteru. Dlatego, aby Cię zainspirować, oto 5 wielkich pomysłów dla małych łazienek.


1. Sprzątanie i upraszczanie

Nic nie sprawia, że mała łazienka wygląda bardziej skomplikowanie i zagmatwanie niż nieuporządkowana masa przedmiotów codziennego użytku, takich jak przybory toaletowe, butelki i ozdób. Jeśli po prostu nie możesz wytrzymać, aby zmniejszyć bałagan, zoptymalizuj przechowywanie, kupując nowe szafki łazienkowe i ukryj wszystko za zamkniętymi drzwiami. Ewentualnie wybierz kilka wybranych przedmiotów, które dobrze ze sobą współgrają jako akcenty aranżacyjne, i wyeksponuj je na starannie dobranych powierzchniach, takich jak parapety lub półki.

Jeśli przestrzeń na podłodze jest ograniczona, wykorzystaj ściany.


2. Stwórz płynną aranżację wnętrza

Podobnie jak w przypadku porządkowania wszystkich drobnych przedmiotów znajdujących się w łazience, powinieneś również pomyśleć o ogólnym efekcie aranżacji łazienki. projektu łazienki.

Małą łazienkę można przekształcić w elegancką przestrzeń dzięki prostym, czystym liniom i współczesnym elementom, więc ogranicz wzory do minimum i wybierz atrakcyjne wykończenia, takie jak duże płytki ścienne i podłogowe z kamienia naturalnego.

Łącząc wąskie szafki, toaletę i szafkę na kosmetyki, możesz zmieścić mnóstwo rzeczy do przechowywania na małej przestrzeni.


3. Wprowadź światło

Niezaprzeczalnym faktem jest, że światło odgrywa ważną rolę w ogólnym postrzeganiu wnętrza. Gdy naturalne światło odbija się od powierzchni, tworzy iluzję większej przestrzeni. Możesz to wykorzystać, maksymalizując naturalne światło z okien lub świetlików za pomocą lustra.

Jeśli w łazience lub szatni nie ma okien, można zainstalować lampy, aby uzyskać ciekawe efekty świetlne, a nawet dodać podświetlane lustro. Materiały, których użyjesz w małej łazience, również odegrają ważną rolę, więc wybierz przezroczyste szkło zamiast matowego w przypadku parawanów prysznicowych oraz współczesne, bezramowe projekty kabin prysznicowych, aby pomóc w oświetleniu pomieszczenia.


4. Zrezygnuj z mocnych kolorów

Nie bez powodu w ostatnich dekadach neutralny wystrój cieszy się tak dużą popularnością. Jasne odcienie, takie jak taupe, kremowy i biały, tworzą więcej światła w małym pomieszczeniu, dzięki czemu wydaje się ono większe niż jest w rzeczywistości. Pamiętaj o tym, malując ściany, układając płytki ścienne lub wybierając płytki podłogowe, ponieważ jaśniejsze materiały dadzą w efekcie ciepły i harmonijny wystrój o ponadczasowej elegancji.

Zwykłe białe płytki to świetny sposób, aby mała łazienka sprawiała wrażenie lekkiej i przestronnej.

Jeśli wolisz wprowadzić trochę koloru do wystroju wnętrza, spróbuj zastosować obramowanie z przepięknych szklanych płytek mozaikowych jako główny punkt centralny lub umieść skoordynowane przedmioty, takie jak ręczniki, wazony i kwiaty, aby stworzyć odważną plamę koloru.

Dowiedz się, jakie kolory są najlepsze do małych łazienek lub sprawdź nasze pomysły na płytki do małej łazienki, aby znaleźć więcej inspiracji.


5. Wykorzystaj sprytne rozwiązania w zakresie przechowywania

Nowoczesne meble łazienkowe zostały sprytnie zaprojektowane, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń, więc jeśli kupujesz nowe meble do szatni, spróbuj wybrać kompaktowe meble, takie jak narożne umywalki i szafki, oraz zainstalować prysznic zamiast pełnowymiarowej wanny.

Podniesienie mebli łazienkowych ponad podłogę również tworzy iluzję większej przestrzeni, więc wybierz współczesną, wiszącą lub półpostumentalną umywalkę, aby liczył się każdy centymetr powierzchni. Zastanów się, jak zmaksymalizować dostępną przestrzeń na ścianach za pomocą różnych opcji przechowywania, takich jak instalacja wysokich jednostek magazynowych, półek i szafek ściennych, aby stworzyć jak najwięcej miejsca nad podłogą.

Wykończ swoją łazienkę dobrze rozmieszczonymi haczykami na szlafroki na ścianie lub z tyłu drzwi łazienkowych, albo zainstaluj nowoczesny podgrzewany wieszak na ręczniki, który doda jej ciepła i elegancji.

Zachowaj czystą przestrzeń na podłodze i stwórz dodatkowe miejsce do przechowywania dzięki wiszącej szafce i umywalce, takiej jak ta z serii Harrison white.


Więcej pomysłów na małą łazienkę

Jeśli szukasz więcej inspiracji do stworzenia spokojnej przestrzeni łazienkowej, na VictoriaPlum.com znajdziesz mnóstwo wspaniałych pomysłów na aranżację małych (a nawet dużych) łazienek. Po prostu kliknij na obrazek poniżej, aby rozpocząć.