9 Oszałamiające pomysły na płytki pod prysznicem dla wyróżniającej się łazienki

blog_2

Istnieje tak wiele sposobów na kafelkowanie prysznica, jak wiele jest kolorów i rodzajów płytek. Jedyne obowiązkowe zasady projektowania to wybór płytek łazienkowych, które są wodoodporne i wytrzymałe oraz zapewnienie, że są one prawidłowo spoinowane. Zanim zaczniesz planować wzory płytek pod prysznicem, poświęć trochę czasu na poznanie różnych rodzajów płytek i zobacz, który materiał będzie dla ciebie najlepszy. Wiele różnych typów może stworzyć piękne pomysły na płytki pod prysznicem, w tym płytki ceramiczne, kamienne, szklane, marmurowe, granitowe i inne. Kiedy już zdecydujesz się na materiał, z którego wykonane są płytki, nadszedł czas, aby rozwinąć swoją kreatywną wyobraźnię. Zainspiruj się naszymi ulubionymi pomysłami na płytki pod prysznicem, aby stworzyć swoją własną, niepowtarzalną ucieczkę.

1. Dodaj ścianę z płytek akcentowych wewnątrz prysznica.

Pomysły na płytki pod prysznicem w łazience można znaleźć w kuchni: Wielu właścicieli domów wykorzystuje przestrzeń za asortymentem na misterną mozaikową płytkę popisową. Podobny efekt można uzyskać za pomocą płytek pod prysznicem. Aby przestrzeń nie wyglądała na zbyt zajętą, utrzymaj granicę i resztę ścian w dość neutralnym kolorze. Dla subtelniejszej zmiany zmieszaj wzór płytek na jednej ścianie, na przykład kładąc je po przekątnej.

prysznic z tekową ławką prysznicową Credit: Michael Partenio

2. Różnicuj wielkość płytek prysznicowych w łazience w stosunku do reszty przestrzeni.

Jeśli nie masz pewności co do pomysłów na płytki pod prysznicem, które łączą i dopasowują materiały, wciąż możesz dodać subtelny wizualny kontrast, wybierając inny rozmiar płytek wewnątrz prysznica. Wypróbuj na przykład dużą, kwadratową płytkę granitową na podłodze i mniejszą, prostokątną płytkę ceramiczną (w tym samym kolorze) pod prysznicem. Subtelna różnica wyznaczy granice prysznica, nie nazywając ich głośno.

3. Zmieniaj płytki wewnątrz prysznica.

Nie musisz trzymać się tych samych płytek pod prysznicem. Na przykład, użyj białej płytki typu subway do wysokości boazerii, szklanej mozaiki powyżej dla nieoczekiwanego wizualnego zwrotu, a płytki z kamyczkami na podłodze dla delikatnego masażu stóp. Niektóre z najlepszych pomysłów na płytki prysznicowe wykorzystują różne rodzaje płytek do ich pełnego potencjału.

ceramiczne

4. Użyj wzorów płytek łazienkowych pod prysznicem, aby dodać wizualne zainteresowanie.

Idź na szklane płytki mozaikowe w powtarzającej się granicy lub użyj granicy czarnych płytek, aby podzielić białą i brązową kreację z płytek mozaikowych, rozbijając przestrzeń ściany. Pojedynczy pasek wzorzystych płytek zrobi sztuczkę, zbyt. Odwiedź lokalny sklep z artykułami żelaznymi, aby znaleźć pomysły na prysznic z płytkami ceramicznymi inspirowane tym, co mają w magazynie.

 

5. Zapewnij kontrast za pomocą płytek pod prysznicem.

Pomysły na płytki pod prysznicem mogą stanowić świetny kontrapunkt dla innych płytek w łazience. Na przykład, smukła czarna obwódka pod prysznicem to świetny sposób na uzupełnienie czarnej podłogi z płytek. Możesz również dopasować backsplash na łazienkowej półce do płytek pod prysznicem.

 

6. Wyłóż sufit pod prysznicem płytkami.

Większość projektów i kolorów w łazience i pod prysznicem ma tendencję do skupiania się na ścianach i podłodze. Ale projekty płytek pod prysznicem mogą rozciągać się do sufitu, innej powierzchni, która może dodać teksturę, kolor i wzór poprzez kafelkowanie. Czyniąc to będzie również zapobiec pleśni od rosnących w prysznicu z rosnącej pary.

7. Dodaj kolor do wnęk i ławek.

Małe wnęki prysznicowe to naturalne miejsce do zaprezentowania różnych typów lub kolorów płytek prysznicowych w kontrastujących lub uzupełniających się barwach. Na przykład, ściana z białych płytek typu subway może zyskać zabawny pop koloru z niebieską mozaiką lub płytką enkaustyczną wewnątrz wnęki na półkę. Możesz też zachować ten sam kolor i rodzaj płytek, aby uzyskać bardziej stonowany wygląd. Jeśli budujesz wpuszczaną półkę ścienną siebie, należy pamiętać o hydraulice i rur w prysznicu.

8. Uzupełnij materiały w pozostałej części pomieszczenia.

Poza prysznicem, niektóre łazienki mogą nie mieć zbyt wiele płytek. Wzory płytek pod prysznicem to świetna okazja, by podkreślić inne kolory i materiały w całym pomieszczeniu. Na przykład ciemne, marynarskie kafelki pod prysznicem mogą zaakcentować średnio-szare ściany i jasne, białe wykończenia. Marmurowe płytki wyglądają extra glam, gdy są sparowane ze złotymi akcentami i oprawami oświetleniowymi.

9. Użyj fugi dla kontrastu.

Płytki łazienkowe to nie jedyny sposób na dodanie koloru. Możesz również użyć fugi, aby uzyskać niezwykły kontrast kolorystyczny pod prysznicem - na przykład ciemna fuga na tle białych płytek. Jeśli naprawdę chcesz być trendy, możesz spróbować pomalować fugi na dowolny kolor. Jednak jeśli masz nieszkliwione płytki prysznicowe, będziesz chciał uniknąć tego projektu DIY.