Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie w łazience dla seniorów?

blog_2

Dla seniorów łazienka może być potencjalnie niebezpiecznym miejscem w domu. W uznaniu dla Narodowego Miesiąca Bezpieczeństwa Kąpieli, dzielimy się informacjami, które musisz wiedzieć o bezpieczeństwie kąpieli dla seniorów. Wystarczy kilka prostych modyfikacji, aby przekształcić łazienkę w bezpieczniejsze miejsce dla osób starszych.

Unikaj wypadków związanych z poślizgiem i upadkiem

Krajowa Rada ds. Starzenia się informuje, że 1 na 4 Amerykanów w wieku 65 lat i więcej spada każdego roku. Wypadki te mogą prowadzić do różnych urazów, z których niektóre mogą być śmiertelne. Wypadki poślizgowe i upadkowe często zdarzają się w łazience, gdzie warunki mogą być śliskie. Ryzyko dla seniorów jest realne, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby je ograniczyć. Wprowadzając pewne zmiany w celu stworzenia bardziej funkcjonalnej przestrzeni dla osób z problemami związanymi z mobilnością i stabilnością, seniorzy mogą uniknąć wypadków poślizgnięć i upadków w swoich łazienkach.

Wanienki spacerowe

Wanna spacerowa sprawia, że kąpiel staje się o wiele prostsza i bezpieczniejsza. Profesjonalnie zainstalowana wanna może być jednym z kluczy do tego, aby pomóc seniorowi dłużej przebywać w zaciszu własnego domu. Wanny spacerowe są zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Seniorzy i ich bliscy mogą mieć większy spokój po zainstalowaniu tego typu wanny.

Dodaj siedzenie

Stanie pod prysznicem może być trudne, jeśli nie niemożliwe dla niektórych seniorów. Wygodne, wytrzymałe siedzisko prysznicowe jest idealnym rozwiązaniem. Siedziska prysznicowe można zamontować w istniejącej wannie lub stoisku, są też opcje ruchome.

Chwytaki do podparcia

Chwytaki ułatwiają wygodne siedzenie na toalecie oraz wchodzenie i wychodzenie z wanny i prysznica. Są proste w montażu i zapewniają niezbędne wsparcie osobom mającym problemy z poruszaniem się. Wiele chwytaków jest ruchomych i można je łatwo i wygodnie przenosić do innych części pokoju i innych łazienek. Inne są mocowane bezpiecznie do ściany, dzięki czemu kąpiel pod prysznicem jest bezpieczniejsza.

Utrzymuj je w czystości

Droga do łazienki i podłogi w pokoju powinna być utrzymywana w czystości i bez bałaganu. Należy rozważyć usunięcie małych dywaników i mat wannowych, które mogą stanowić zagrożenie podczas podróży. Upewnij się, że wszystkie dywaniki, które są używane, mają bezpieczny gumowy uchwyt na spodzie, aby utrzymać je w miejscu. Zapobiega to przesuwaniu się dywanika na podłogach z płytek i laminatów.

Oświetlenie ma znaczenie

Wejście do ciemnej łazienki jest niebezpieczne dla seniorów. Podstawowe oświetlenie nocne jest idealne do oświetlania pokoju wieczorami dla bezpieczeństwa. Należy rozważyć zastosowanie światła LED z czujnikiem, który włączy się automatycznie po zmroku.

Bezpieczna łazienka jest łatwa do osiągnięcia przy pomocy kilku prostych modyfikacji. Dla seniorów, którzy planują pozostać w zaciszu własnego domu przez wiele lat, instalacja wanny z siedziskiem jest doskonałą opcją. Usunięcie bałaganu, dodanie chwytaków i utrzymanie dobrego oświetlenia pomieszczenia są niezbędne i pomocne. Podejmij kroki, aby przekształcić wannę w bezpieczne pomieszczenie, które może pozostać funkcjonalne i zapewniać komfort, którego potrzebują osoby z problemami z poruszaniem się.