Co musisz wiedzieć o oświetleniu łazienkowym?

blog_2

Wykonując projekt przebudowy, nie można pominąć znaczenia oświetlenia łazienki. Jest to przestrzeń, w której spędzasz dużo czasu i musi być wygodna i dobrze oświetlona. Oto, co musisz wiedzieć o oświetleniu Twojej łazienki:

Rozjaśnij ją

Chcesz, aby Twoja łazienka była funkcjonalną przestrzenią, więc musi być jasna. Dlatego też konieczne jest wykorzystanie zarówno oświetlenia zadaniowego, jak i otoczenia. Oświetlenie zadaniowe powinno być dodawane wokół lub nad próżnością i lustrem. Ułatwia to wykonywanie codziennych czynności, takich jak nakładanie makijażu i golenie. Do tego typu zadań pomieszczenie musi być jasno oświetlone.

Jeżeli przestrzeń na to pozwoli, będziesz chciał mieć również oświetlenie zamontowane nad wanną lub kabiną prysznicową. Idealnie byłoby, gdyby światło było umieszczone na obu końcach wanny, aby stworzyć równomierny strumień światła.

Weź pod uwagę oświetlenie LED

Oświetlenie LED jest świetną opcją oszczędzania energii. Jednym z powodów, dla których wiele osób unika ich w łazience od lat, jest fakt, że nie zapewniają one najcieplejszego światła. Jednak na przestrzeni lat zostały one znacznie ulepszone. Światła LED najlepiej używać w połączeniu z żarówkami, aby stworzyć odpowiednie ciepło i kolorystykę w przestrzeni.

Unikaj tych błędów w oświetleniu

Jednym z największych błędów, jaki można popełnić przy instalacji oświetlenia podczas przebudowy, jest jego zbyt mała ilość. Posiadanie większej ilości światła jest lepsze niż posiadanie go mniej. Użyj ściemniaczy, aby uczynić jedną oprawę oświetleniową wielofunkcyjną. Jest to szczególnie pomocne, gdy pracujesz w mniejszym pomieszczeniu lub przy ograniczonym budżecie.

Ważne jest również rozmieszczenie świateł. Jeśli umieścisz oprawę bezpośrednio nad miejscem, w którym będziesz stał przy umywalce i próżności, może to stworzyć surowy, niepochlebny wygląd. Określ najbardziej praktyczne miejsca do zainstalowania oświetlenia, które oferują również najbardziej pochlebne oświetlenie.