Czyszczenie wykładzin wannowych i wskazówki dotyczące konserwacji

blog_2

Do codziennego czyszczenia wykładziny wannowej zalecamy stosowanie delikatnego mydła i wody oraz miękkiej ściereczki. Użycie szorowarki lub ściernych środków czyszczących spowoduje zmatowienie powierzchni wykładziny wannowej. Jeśli chcesz użyć produktu nie wymienionego poniżej, przetestuj go na małej powierzchni w rogu spódnicy, zanim zastosujesz go na całej wykładzinie wanny. Zawsze należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi poszczególnych środków czyszczących, a po zakończeniu czyszczenia dokładnie spłukać.

Zalecany środek czyszczący do wykładziny wannowej

Zalecamy stosowanie mydła do naczyń Dawn z wodą, Formuły 409 lub X-IT. Ocet i woda mogą być również użyte do zmiękczenia minerałów wody. Jeśli wymagany jest środek dezynfekujący, można użyć wybielacza Clorox rozcieńczonego z wodą w celu odkażenia obudowy.

Nie należy używać: Original Clean Shower, Clean Shower do kabin prysznicowych z tworzywa sztucznego i szkła, Soft Scrub, środka czyszczącego do dezynfekcji Dow, środka czyszczącego do dezynfekcji Lysol, acetonu, Lestoil, amoniaku, zmywacza do paznokci, środków czyszczących w aerozolu, ani padów do szorowania.

Użycie tych środków chemicznych spowoduje zmatowienie powierzchni i/lub powstanie łatwo rozpoznawalnych pęknięć chemicznych. Spowoduje to utratę gwarancji na produkt.

Nie ma potrzeby używania ściernych środków czyszczących. Ścierne środki czyszczące matowią połysk na przestrzeni lat. W skrajnych przypadkach, gdy zalecane środki czyszczące nie działają, należy użyć gąbki Chore Boy lub 3M Sponge Pad. Upewnij się, że używasz tylko tych, które są zalecane do powierzchni teflonowych.

Zalecany środek do czyszczenia odpływu dla wykładziny wanny

Płynne środki czyszczące do odpływu są zalecane nad proszkami i/lub kryształami. Jakkolwiek, gdy używać ciekłych drain cleaning agents, kaucja stojąca woda z wanna i usuwać drain korek. Użyj lejka, aby zapobiec rozlaniu i zastosuj chemikalia bezpośrednio do odpływu. Zawsze upewnij się, że środki chemiczne nie mają kontaktu z powierzchnią akrylową. Środki do czyszczenia odpływu należy stosować oszczędnie, aby nie doprowadzić do wrzenia i nie zaatakować powierzchni akrylowej.

wanna

Jak usunąć standardowy korek spustowy

Od czasu do czasu odpływ wanny może zwolnić z powodu włosów itp. w poprzeczkach. Aby usunąć standardowy korek spustowy, należy:

  1. wcisnąć go w dół w pozycji zamkniętej
  2. Przekręcić pokrętło w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wyjąć korek. Pod pokrętłem znajduje się nieruchomy mosiężny kołek;
  3. Przekręcić kołek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara za pomocą szczypiec.
  4. Po wyjęciu kołka wyjdzie również korek spustowy.
  5. Usunąć wszelkie przeszkody z poprzeczek.