Dwa sposoby strzyżeń męskich

blog_2

Niekiedy mówi się o dwóch sposobach strzeżeń męskich: na tępo i na pióro – czym będą się one różnić?  Strzyżenie na tępo będzie stosowane, by w ten sposób dodawać objętości. Będzie przede wszystkim realizowane w ramach mokrych włosów. W efekcie mamy proste końcówki, włosy poddają się czemuś na kształt odpychania i tym samym objętość będzie się powiększać. Strzyżenie na pióro stosowane jest na włosach suchych i mokrych. Daje ono efekt, który będzie odwrotny do powiększenia objętości włosów. Wykonujemy to nożyczkami albo też maszynką elektryczną, będzie można uzyskać tutaj efekt, gdzie nie będzie ogólnego odczucia, że włosów nagle jest zbyt dużo. Redaktor pasjafryzjerstwa.pl wyjaśnia!

Czy strzyżenie maszyną osłabiać będzie włosy? 

Ścinamy włosy maszynką. Niekiedy można słyszeć, że będzie to osłabiać znacząco włosy. Czy istnieje jakaś różnica pomiędzy strzyżeniem nożyczkami a maszynką? Tutaj można się uspokoić. Strzyżenie maszynką nie będzie osłabiać włosów. To pierwsza kwestia i dlatego samemu będzie można preferować maszynkę. Jest ona znacznie lepsza. Daje doskonałą precyzję cięcia, mamy łagodniejsze przejścia między separacjami w czasie cięcia. Dzięki temu włosy mogą układać się znacznie lepiej. Problem jednak tkwi w czym innym. Oczywiście chodzi o umiejętności fryzjera, które zawsze mają bardzo duże znaczenie. Cięcie maszynką nie jest takie proste i tak naprawdę stylista musi mieć pewne umiejętności, by je realizować. jeśli ktoś chce dobrze strzyc maszynką na początek musi zostać mistrzem strzyżenia nożyczkami. 

Jak ukryć zakola?

Jeśli ktoś jest młody, ale genetycznie widzi, że pojawia się u niego problem z zakolami a jednocześnie ma gęste włosy to można będzie pomyśleć o jakieś odpowiedniej fryzurze. Dużo zależy również od kształtu twarzy. Jeśli chodzi o owalną twarz wydaje się, że proste rozwiązania praktyczne są tutaj najlepsze. dobrze będzie postawić na cięcie, które nie będzie powodowało na głowie fantazji. Stawiamy na krótsze boki i dłuższą górę, lekko wycieniowaną. Taki pomysł daje nam możliwość różnej stylizacji. Praktyczne, wygodne, modne. Taki typ fryzury będzie idealnie pasował do wspominanego tutaj rodzaju twarzy. Można między innymi oczekiwać, że takie cięcie będzie odpowiadać za to, że uda się twarz wysmuklić. Jeszcze jedna kwestia jest jednak bardzo ważna. Trzeba pamiętać, że jeśli chcemy ukryć zakola, im bardziej będziemy to robić tym bardziej będą one stawać się widoczne. Dlatego nie trzeba na siłę starać się ukrywać tych niedoskonałości, ponieważ tak naprawdę nie da to pozytywnego efektu.

A co ze strzyżeniem brody?

Obecnie barberstwo przeżywa prawdziwy rozkwit. Mężczyźni ponownie zaczęli zapuszczać brodę i dbać o swój zarost. Również tutaj obserwujemy różnorodne style cięcia brody uzależnione np. od kształtu twarzy. To jednak temat na osobny artykuł.

Dawny golibroda, a współczesny barber to profesja, która po latach zapomnienia wróciła do łask i przeżywa niewątpliwy rozkwit. - wyjaśnia Paweł Hankiewicz, właściciel firmy AYALA.