Idealny żyrandol w nowoczesnym stylu

blog_2

Mówiąc o stylu nowoczesnym powinniśmy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z pojęciem dość szerokim. Zasada ta sprawdza się również w odniesieniu do żyrandoli. Wynika to z tego, że współczesne wzornictwo odwołuje się do różnych kanonów, ma przy tym tendencję do eksperymentowania z nowymi kolorami, formami oraz zestawieniami. Jeśli więc stawiamy sobie za cel definiowanie nowoczesności w projektowaniu, musimy mieć świadomość tego, że jest to wyzwanie skomplikowane, z którym wcale nie każdy daje sobie radę. Gdy mamy do czynienia z przedmiotami użytkowymi, możemy mówić jednak o pewnych elementach będących swego rodzaju wyznacznikami nowoczesności.

Tu warto wspomnieć przede wszystkim o minimalizmie, nie bez znaczenia jest jednak również eksperymentowanie z materiałem i formą oraz funkcjonalność. Analizując wygląd żyrandoli bez trudu możemy znaleźć odwzorowanie tych tendencji. Projektanci nie ograniczają się do jednego tylko kierunku, możemy więc liczyć zarówno na żyrandole z prostymi, niemal geometrycznymi formami, które idealnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych, jak i takie, które łączą różne materiały takie, jak choćby metal i szkło albo tworzywo sztuczne i papier. Nowoczesność wyraża się również w wykorzystywaniu różnego typu oświetlenia. Dziś możemy więc liczyć na dość zróżnicowane propozycje producentów. Na pierwszy plan wysuwają się te, które nawiązują do klasyki, nie brakuje jednak również projektów ekstrawaganckich. Dzięki temu każdy odbiorca może znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania.

Nowe wzornictwo żyrandoli Jeden z najpopularniejszych kierunków nowoczesnego wzornictwa zakłada łączenie elementów tradycyjnych oraz całkiem nowych rozwiązań. Jeśli zatem mamy do czynienia z nowoczesnym wnętrzem o prostych kształtach, przeszkleniach, metalowych konstrukcjach i lekkich meblach, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pojawienie się jednego tylko elementu dekoracyjnego. Właśnie taką rolę może spełniać klasyczny, kryształowy żyrandol z setkami migoczących szklanych elementów. Te ostatnie robią wrażenie nawet przy zastosowaniu światła dziennego, co jest ich dodatkowym atutem. Inną propozycją wartą zastosowania we wnętrzu minimalistycznym o prostych, geometrycznych kształtach jest wprowadzenie żyrandolu, dla którego charakterystyczna jest analogiczna stylistyka. Ciekawy jest zwłaszcza żyrandol, na który składa się zaledwie kilka punktów świetlnych ukrytych za szklanymi kloszami i zamocowanych na metalowej podstawie. Imponować mogą również metalowe listwy zawieszone równolegle do sufitu z zamocowanymi kilkoma kloszami o bardzo prostych kształtach. Ciekawym rozwiązaniem są też klosze nawiązujące do witraży.