Jak można zbudować łazienkę marzeń w 2020 roku?

blog_2

Prawie wszyscy marzą o życiu w luksusie, a marzenia o łazience nie różnią się od siebie. To co kiedyś było czysto funkcjonalnym pokojem, teraz łazienki stały się oazą, w której można uciec od stresu dnia codziennego i cieszyć się gorącą kąpielą, zabiegami upiększającymi i samotnością w spokojnym otoczeniu. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak zbudować wymarzoną łazienkę w 2018 roku.

1. Rozważenie funkcji

Łazienka jest jednym z najczęściej używanych pokoi w domu. Łazienki są często nadużywane, ponieważ są bardzo funkcjonalnymi pomieszczeniami, z których należy korzystać na co dzień. Z tego powodu przy tworzeniu wymarzonej łazienki upewnij się, że wybierasz prysznic, wannę, umywalkę i toaletę z myślą o funkcji, a następnie przejdź do swoich pomysłów dekoracyjnych.

2. Stwórz schemat

Zanim rozpoczniesz projekt przebudowy łazienki, pamiętaj o rozważaniach dotyczących instalacji wodno-kanalizacyjnych, ponieważ będą one miały duży wpływ na miejsce, w którym umieścisz swoją wannę, toaletę i prysznic. Spacer po przestrzeni z profesjonalnym wykonawcą podczas tworzenia planu piętra jest mądry. Zapewni to pomyślny wynik i ograniczy czas budowy do minimum.

3. Wybierz temat

Rozważ, czy chcesz, aby twoja wymarzona łazienka była swobodna czy formalna i czy wolisz neutralne kolory lub odważne wzory i nadruki. Czarno-biały motyw dobrze sprawdza się w formalnych łazienkach, a pastele i neutrale są idealne do swobodnych wnętrz.

Kolory piaszczystej plaży i błękity są często wykorzystywane do stworzenia motywu wodnego. Inne popularne motywy w tej kategorii to latarnie morskie, ryby i muszelki. Temat ten może dodać pomieszczeniu dodatkowy poziom relaksu.

Możesz również wybrać motyw nawiązujący do miejsca, w którym mieszkasz, lub do konkretnego stylu architektonicznego. Na przykład, jeśli uznasz, że New England chata lub motywy wiktoriańskie są atrakcyjne, pokaż swoje zdjęcia wykonawcy tego stylu i poproś o rekomendację dotyczącą szafek, próżności i umywalek.

Styl azjatycki lub czeski może być również atrakcyjny dla Ciebie. Takie motywy w ciągu ostatnich kilku lat zyskały na popularności dzięki zabawie i ciekawym akcentom, które dodają łazience.

Nawet drobne szczegóły dotyczące planowanego przez Państwa wystroju są ważne do omówienia z Państwa kontrahentem. Pomoże to zapewnić, że podstawowe ramy nowej łazienki dobrze wpiszą się w Twój preferowany styl.

4. Użyj armatury, aby dodać Flair

Przy wykonywaniu jednodniowych przebudów należy pamiętać o omówieniu i podjęciu decyzji o armaturze. Mimo, że czasami są one pomijane i postrzegane jako nieistotne, armatura w dużym stopniu przyczynia się do poprawy stylu Twojej nowej łazienki.

Armatura metalowa jest dość popularna, a złoto jest najnowszym trendem w zakresie baterii, uchwytów i elementów wykończeniowych.

5. Dodaj zieleni

Nie zapomnij dodać botanicznego akcentu przy przebudowie łazienki. Większość zieleni jest asymetryczna, więc po umieszczeniu w łazience może pomóc w zrównoważeniu linii prostych i kątów prostych pomieszczenia. To w końcu dodaje piękny, delikatny akcent.

6. Plan na luksusowe akcenty

Weź pod uwagę inne luksusowe akcenty, które możesz dodać do łazienki, takie jak wbudowany schowek na bieliznę, łaźnia parowa lub miejsce do siedzenia pod prysznicem. Możliwości są nieograniczone!

Bez względu na styl lub temat, który wybierzesz podczas przebudowy łazienki, gwarantujemy, że aktualizacja tej często wykorzystywanej przestrzeni doda Twojemu domowi piękna i wartości.