Jak wybrać lampkę na biurko i tego nie żałować?

blog_2

Osoby, które pracują w biurze często nieświadomie popełniają błędy, które mają istotny wpływ na komfort wykonywanej przez nie pracy. Jeden z najpoważniejszych wiąże się ze stosowaniem zbyt słabej lampki na biurko. Tymczasem troska o optymalne oświetlenie stanowiska pracy powinna być czymś oczywistym, sama lampka zaś musi być dopasowana nie tylko pod względem jasności oświetlenia, ale i samej barwy światła. Na uwagę zasługują zresztą nie tylko aktualnie obowiązujące trendy rynkowe, ale również indywidualne preferencje użytkowników. Odpowiednia lampka na biurko może mieć znacznie większy wpływ na jakość naszej pracy niż skłonni bylibyśmy przypuszczać.

Przeczytaj również: Jak wybrać meble do sypialni?

Przyczynia się ona do tego, że można skutecznie zapobiegać przedwczesnemu zmęczeniu oraz szybko spadającej motywacji. Owszem, podczas dokonywania jej wyboru pewne znaczenie ma również wzornictwo, warto jednak pamiętać o tym, że nawet najciekawszy wzór nie może stanąć na drodze funkcjonalności wspomnianego rozwiązania. Lampki na biurko bardzo często są podawane jako przykład tak zwanego wyposażenia wszechstronnego. Są wysoko cenione w biurach o dużych powierzchniach, nie powinno ich jednak zabraknąć także w niewielkich pomieszczeniach biurowych. Idealna lampka musi charakteryzować się dużą wydajnością świetlną, nie można jednak również kwestionować znaczenia, jakie dla użytkowników ma niskie zużycie energii. Dziś możemy zresztą mówić o nowych możliwościach, z jakimi nie mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu.

Lampka na biurko do komputera W tym kontekście wypada wspomnieć choćby o lampkach na biurko, które zaprojektowano tak, aby umożliwiały one maksymalnie wydajną pracę z monitorem, choć więc zapewniają one optymalne światło, ich użytkownicy nie skarżą się na to, że są przez nie oślepiani. Ich oficjalne miano lamp do stanowisk pracy wiąże się z koniecznością spełniania bardzo konkretnych wymogów technicznych nie tylko w zakresie oświetlenia, ale również bezpieczeństwa. Jeśli zatem analizujemy przepisy, jasność na powierzchni roboczej wraz z oświetleniem roboczym powinna wynosić 750 luksów. Wybierając lampkę na biurko coraz częściej zwraca się również na design, pewnego rodzaju nowością są zaś tak zwane kolory firmowe. W wielu przedsiębiorstwach praca nad jednolitym wizerunkiem firmy obejmuje również odpowiednią kolorystykę, a lampka na biurko nie może stanowić wyjątku od reguły. Jest częścią zróżnicowanego rozplanowania oświetlenia przestrzeni biurowych i ma do spełnienia funkcję reprezentacyjną nawet, jeśli jej zakres nie jest tak duży, jak ma to miejsce w przypadku gabinetu dyrektora. Co ciekawe, lampki na biurko stają się dziś również rozwiązaniami dwufunkcyjnymi, często dają się bowiem poznać również jako lampy terapeutyczne.