Jak zaprojektować bezpieczną łazienkę

blog_2

Każdego roku tysiące ludzi zostaje rannych w wypadkach w łazience. Na szczęście wielu z tych wypadków można uniknąć, jeśli właściciele domów stosują się do kilku prostych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Styczeń jest Narodowym Miesiącem Bezpieczeństwa Łazienkowego, a dla właścicieli domów to dobry czas na szukanie wskazówek, jak zaprojektować bezpieczną łazienkę. Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek, jak zapobiegać urazom w wannie i unikać poślizgnięć podczas kąpieli lub prysznica.

Zainstaluj Akcesoria bezpieczeństwa

Instalacja określonych akcesoriów może uczynić Twoją łazienkę znacznie bezpieczniejszą niż obecnie. Na przykład, chwytaki są doskonałym dodatkiem do każdej łazienki. Wiele upadków zdarza się po prostu dlatego, że nie ma żadnego praktycznego miejsca, na które można by się chwycić w przypadku utraty równowagi lub potknięcia. Chwytaki mogą być instalowane po bokach prysznica, przy jego wejściu lub w obu obszarach, w zależności od projektu łazienki. Uchwyty takie ułatwiają również ogólną nawigację pod prysznicem, ponieważ zapewniają miejsce do chwytania przy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny.

Kontrola temperatury wody

Wiele osób szybko weszło pod prysznic lub do wanny, zakładając, że woda ma odpowiednią temperaturę, tylko po to, by odkryć, że jest o wiele gorętsza od pożądanej. To nagłe wystawienie na działanie gorącej wody może spowodować poparzenie lub upadek, jeśli spróbujesz pośpiesznie wyjść z prysznica. Dlatego upewnij się, że masz możliwość kontroli temperatury wody lub sprawdź, czy jest ona pożądana przed wejściem. Dostępne są urządzenia, które monitorują i kontrolują temperaturę wody i zapobiegają jej przekroczeniu w pewnym stopniu, więc może to być opcja dla Ciebie, jeśli często masz obawy co do temperatury wody.

Osłaniaj ostre krawędzie

Jeśli Twój prysznic ma drzwi, szklane mocowania lub podobne elementy, powinieneś postarać się zakryć ostre krawędzie, aby uniknąć przecięć, zadrapań i innych obrażeń. Jest to ważny aspekt bezpieczeństwa kąpieli, ponieważ ubranie nie jest obecne, aby zapewnić dodatkową ochronę podczas kąpieli lub pod prysznicem. Poza zakrywaniem ostrych krawędzi pod prysznicem i w wannie, należy pamiętać o zakryciu ich również na ladach.

Bezpieczeństwo Senior Bath

Jeśli ty lub inni mieszkańcy twojego domu są w podeszłym wieku, powinieneś rozważyć dodanie akcesoriów takich jak fotelik prysznicowy i ręczna głowica prysznicowa. Takie urządzenia ułatwiają i zwiększają bezpieczeństwo seniorów podczas kąpieli lub pod prysznicem, zwłaszcza tych, którzy mają problemy z równowagą lub przyjmują leki, które mogą powodować zawroty głowy lub niestabilny chód.

W niektórych przypadkach może być konieczne zaplanowanie projektu przebudowy, aby zaprojektować bezpieczną kąpiel dla Ciebie i Twoich bliskich. Podczas przebudowy, twój wykonawca może stworzyć plan piętra z myślą o bezpieczeństwie. W ten sposób można uniknąć poślizgu, kontrolować temperaturę wody, zakrywać ostre krawędzie i mieć wykonawcę instalować akcesoria, takie jak chwytaki i siedzenia podczas procesu przebudowy łazienki.

Chociaż nie zawsze jest możliwe, aby całkowicie zapobiec każdemu drobnemu wypadkowi, projektowanie bezpiecznej łazienki jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć.