Jakie są korzyści z remontu łazienki?

blog_2

Zapytaj dowolnego agenta nieruchomości lub doradcy finansowego, a oni powiedzą, że najlepszą inwestycją jest ponowne włożenie pieniędzy w swój dom. Jest to twój największy zakup (po tej stronie Lamborghini), a więc ostatecznie twoja największa sprzedaż.

Więc gdzie mogę wydać na ulepszenia domu? Osiem na dziesięć wykonawców powie w kuchni, ponieważ jest to centralny punkt nieruchomości. Remonty Master sypialnia są opłacalne też, ale co to jest pokój w domu, że każdy mieszkaniec i prawie każdy gość używa? Łazienka.

Remonty łazienek może nie brzmi jak warte obszaru do inwestowania w. Ten budżet może być lepiej wykorzystać w tworzeniu człowieka jaskini lub obracając, że wolna sypialnia w pokoju rzemiosła, prawda? Jasne, ale oto kilka powodów, dlaczego remont łazienki jest bardziej opłacalne niż myślisz.

Tworzenie Sanktuarium

Łazienki są funkcjonalne na pewno, ale nie muszą być "dostać się i wyjść". Nie ma nic złego w korzystaniu z tego, co może być bardzo spokojny czas w łazience.

Zamiast zimnych, prostych, nijakich płytek, wyobraź sobie swoją łazienkę pachnącą lawendą, z miękkim oświetleniem akcentującym i neutralnym wystrojem, który jest relaksujący i zachęcający.

Myślimy o wykończonych piwnicach lub pokojach medialnych na piętrze jako miejscach, które naprawdę oferują lepszą jakość życia w domu. Ale jak często używasz tych obszarów? Weekendy? Przypadkowe wtorkowe wieczory? Korzystasz z łazienki wiele razy dziennie.

łazienka

Tak wiele opcji

Remonty łazienek nie brzmią tak atrakcyjnie, ale to dlatego, że większość właścicieli domów myśleć o tym jako umieszczenie w nowej toalety i próżności i jest zrobione z procesem. Istnieje tak wiele opcji tam dostosować łazienkę choć, w tym:

  • Bath Tub - Watch any home improvement lub house-flipping show - wanny znaczenie. Masz zamiar wydać trochę pieniędzy na remont łazienki, ale jeden sposób, aby poczuć się lepiej o tym jest z ładnym relaksującym moczyć. Według tych pokazów, wanny są punktem sprzedaży, który znacznie poprawia swoją wartość rynkową.
  • Dual Sinks - Widzieliśmy jego lub jej ręczniki, ale teraz dwa zlewy są prawie minimum w remoncie łazienki. Wygoda podwójnych zlewów jest coś, co wielu właścicieli domów są przyzwyczajeni do.
  • Więcej miejsca - Nie musisz po prostu odnowić istniejącą łazienkę, można stworzyć zupełnie nowy układ. Zburzyć kilka ścian, aby stworzyć więcej miejsca lub po prostu przenieść rury, aby bardziej wygodne ścieżki ruchu lub prywatność iluminator są częścią procesu.
  • Zintegrowana technologia - Nigdy nie przegapisz momentu meczu lub ostatnich minut głosowania w konkursie śpiewu dzięki lustrzanemu telewizorowi. A może oświetlenie LED w kabinie prysznicowej? Szuflada grzewcza na ciepłe ręczniki po kąpieli? Możemy to zrobić. Ustawienie temperatury prysznica z telefonu przed wejściem? Tak. Podgrzewane podłogi? Z pewnością. Chłodziarka do wina pod toaletką? Również do zrobienia.

Większa dostępność

W budownictwie komercyjnym, udogodnienia muszą być brane pod uwagę dla osób o różnych możliwościach i poziomach dostępności. Włączniki światła muszą znajdować się na pewnej wysokości, musi być wystarczająco dużo miejsca, aby obrócić wózek inwalidzki lub chodzik, powinno być dużo usztywnień itp.

Nie ma powodu, aby nie uwzględnić tego w remodelu łazienki mieszkalnej, nawet jeśli nie potrzebujesz tego teraz. Jeśli jesteś coraz pokój w dół do gołych kości w każdym razie, nie ma sensu, aby nie uczynić go dostępnym w przypadku przyszłych nieszczęść zdrowotnych, jeśli starszy krewny odwiedza lub porusza się w, lub dla potencjalnych nabywców, które mogą mieć członka rodziny z niepełnosprawnością.

Wydajność energetyczna

Wiele projektów remontowych domu zwrócić się w dłuższej perspektywie poprzez zwiększenie wartości rynkowej domu. Ale z tego, ile wody i energii zużywa łazienka można rozpocząć odzyskiwanie zwrotu w pierwszym miesiącu.

Spójrzmy na bardzo prosty remont łazienki, nie trzeba uruchomić wentylator wyciągowy i będzie zapobiegać rozwojowi pleśni tylko przez zainstalowanie okna, jeśli nie ma już jednego tam. Szkło prywatności mogą być stosowane w celu utrzymania tego poczucia spokoju.

Remonty łazienek działa świetnie na zmniejszenie zużycia wody, jak również. Niski przepływ baterii i toalety opłaca się, a nawet coś tak prostego, jak timer prysznic może naprawdę zacząć zmniejszać swój ślad węglowy. Wielu właścicieli domów zarabiać pieniądze z ich remontów łazienek ostatecznie.

Dokonywanie przestrzeń pamiętny do nabywców

Każdy plan piętra ma otwartą koncepcję i bar śniadaniowy teraz. Tak bardzo, że są one nierozróżnialne aspekty do nabywców domów. Z wykwintnym remontu łazienki, tworzysz punkt sprzedaży, że przyszli nabywcy nie może zapomnieć.

Wanna, podgrzewane podłogi, kreatywne oświetlenie, a niektóre modernizacje technologiczne są rzeczy, które przyszły nabywca będzie pamiętać.

Możesz cieszyć się remontem teraz, ale również uzyskać wynagrodzenie za projekt, gdy nadejdzie czas, aby sprzedać swój dom, a następnie trzeba przebudować swoją nową nieruchomość.

Tak, kuchnia jest bardzo ważne, tak jest główna sypialnia, ale nie dostaniesz prawie użytkowania (lub komplementy) jak remont łazienki.