Jego i jej: Wskazówki dotyczące projektowania wspólnych łazienek

blog_2

Jeśli jest coś, co my, Brytyjczycy, uwielbiamy, to jest to dobry królewski ślub. Od wyboru sukni po listę gwiazd - wszystko staje się tematem rozmów, a poza tym to świetny pretekst do imprezy.

Jednak, jak widać, królewski romans nie zawsze przebiega gładko. Wiele młodych par, które zamieszkują razem, często doświadcza tarć, zwłaszcza gdy przez długi czas były przyzwyczajone do własnej przestrzeni. Może to być szczególnie prawdziwe, gdy dzielą łazienkę. Jakich więc rad udzielilibyśmy Harry'emu i Meghan w ich wielkim dniu?


Oddzielne łazienki?

Wiele znanych osób, w tym Joan Collins, Michael Caine, a nawet Pierwsza Dama USA Melania Trump, publicznie stwierdziło, że oddzielne łazienki są niezbędne do utrzymania szczęśliwego małżeństwa.

Może to i dobrze dla zamożnych aktorów, osób z towarzystwa, a nawet rodzin królewskich, ale co, jeśli nowa para królewska chce dzielić ze sobą absolutnie wszystko, łącznie z łazienką?

Jak przekształcić taką wspaniałą brytyjską kawalerkę we wspólną przestrzeń, nie płacąc przy tym książęcej sumy?


Dzielenie się swoją przestrzenią

Kiedy wprowadzasz się do ukochanej osoby, to naturalne, że chcesz odcisnąć swoje własne piętno na danym miejscu, ale bierzesz też pod uwagę gusta drugiej osoby. Być może udało Ci się to osiągnąć w salonie i sypialni, ale łazienka to już zupełnie inna sprawa.

Jest to przestrzeń, którą rodziny zazwyczaj muszą dzielić. Pamiętasz kłótnie między rodzeństwem o to, ile czasu spędza się w łazience przed szkołą? W przypadku par, które nie mają dzieci, często jest inaczej. W końcu jesteście tylko we dwoje, więc łazienka staje się miejscem relaksu - odosobnieniem od stresu dnia codziennego. Jednak musi ona być także praktyczna podczas porannej rutyny.

Jeśli jedno z partnerów jest niechlujne i zostawia wszędzie kosmetyki, produkty do włosów i (nie daj Boże!) włosy, może to powodować prawdziwe tarcia. Jeśli więc nie chcesz, aby łazienka oznaczała koniec szczęśliwego związku, oto kilka wskazówek, które pomogą stworzyć przestrzeń pasującą do waszego wspólnego stylu życia.


Podwójne rozwiązanie

Jeśli zauważysz, że rano potykacie się o siebie, gdy jedno z Was się goli, a drugie próbuje umyć zęby, dodanie drugiej umywalki jest realną możliwością. Nie jest to tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać, a rozwiązuje wiele problemów. Zamiast dużych, przytłaczających umywalek wybierz coś bardziej eleganckiego, na przykład umywalkę nablatową, aby nie zajmowała tak dużo miejsca. Dodaj dwie małe szafki łazienkowe - w ten sposób nigdy nie będziecie mogli oskarżyć się nawzajem o używanie niewłaściwej maszynki do golenia!

Za Atlantykiem. Co sądzisz o tej królewskiej łazience? Odpowiednia dla księcia i księżniczki?


Podziel ją na pół

Mężczyźni często narzekają, że kobiety zajmują zbyt dużo miejsca w łazience, co często bywa źródłem tarć. Aby uniknąć kłótni o ilość wolnego miejsca, dlaczego nie podzielić łazienki na dwie części? Jedna połowa dla niej i jedna dla niego. Może się to wydawać nieco dziecinne, ale często jest to najbardziej rozsądne podejście.


Postaw na neutralność

O ile Ty zawsze marzyłaś o jasnoróżowej łazience, ozdobionej mnóstwem falbaniastych akcentów, on może nie mieć na to ochoty. To samo tyczy się mężczyzn - szary kolor w stylu industrialnym nie jest wystarczająco kobiecy.

Wyklucz kolory, które nie podobają się drugiej osobie i postaw na coś, co spodoba się Wam obojgu, być może mieszankę neutralnych odcieni. Zawsze możesz dodać odrobinę indywidualizmu za pomocą kolorowych ręczników i akcesoriów łazienkowych. Możesz też dodać kilka kolorów, które mają dla Was znaczenie (patrz nasza łazienka w kolorach czerwonym, białym i niebieskim powyżej!).


Oddziel wannę od prysznica

Wiele osób ma zamontowaną nad wanną słuchawkę prysznicową, ale jeśli dzielicie łazienkę, ogranicza to pomieszczenie do jednej osoby. Jeśli przestrzeń na to pozwala, spróbuj oddzielić wannę od prysznica, ponieważ dzięki temu oboje będziecie mogli przygotowywać się do kąpieli w tym samym czasie. Ewentualnie, jeśli czujesz się towarzysko, możesz zamontować większą wannę do wspólnego użytku!

Jeśli nie ma takiej możliwości, warto rozważyć zastosowanie podwójnej głowicy prysznicowej. Pamiętaj, że wspólne mieszkanie wymaga wielu kompromisów. Dlatego zamiast narzucać swoje pomysły aranżacyjne drugiej osobie, zastanów się nad stylami, które będą pasować do waszego wspólnego stylu życia.


Więcej pomysłów na wspólną łazienkę

Sprawdź nasze pomysły na wnętrze łazienki, aby znaleźć więcej wspaniałych inspiracji.

Źródła:

  • http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2497994/The-Joan-Collins-rules-happy-marriage-Use-separate-bathrooms-dont-interfere.html
  • http://www.telegraph.co.uk/news/celebritynews/11076055/Michael-Caine-Secret-to-a-happy-marriage-Separate-bathrooms.html
  • http://www.gq.com/story/melania-trump-gq-interview