Korzyści z zamiany wanny na prysznic

blog_2

Jednym z popularnych projektów przebudowy łazienki jest zamiana wanny na prysznic. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią kąpiele, renowacja wanny może być mądrą inwestycją. Prysznic nie tylko poprawia wydajność i oszczędza czas i pieniądze, ale nowoczesne materiały i akcesoria do budowy prysznica również zwiększają ogólną wartość domu. Istnieją również inne korzyści, o których warto pomyśleć, rozważając konwersję:

Mobilność i bezpieczeństwo

Wiele osób z wiekiem podejmuje decyzję o zamianie wanny na prysznic. Fizyczne wchodzenie i wychodzenie z wanny może stać się uciążliwe, jeśli nie niebezpieczne, wraz z wiekiem. Prysznic można również zaprojektować tak, aby posiadał stałe siedziska i inne udogodnienia. Opcje siedzenia, w tym składane siedzenia stałe, są również możliwe. Prysznice znacznie zmniejszają ryzyko upadku, które występuje w przypadku wanien. Jeśli się starzejesz lub mieszkasz ze starszym członkiem rodziny, prysznic jest ogólnie bezpieczniejszą opcją i pozwoli Tobie i członkom Twojej rodziny spać spokojnie.

Mniej kłopotów z konserwacją

Ogólnie rzecz biorąc, wanny wymagają więcej czasu na czyszczenie i konserwację. Ponieważ woda wylewa się z wanny na podłogę, wilgoć może przedostać się pod podłogę i do ścian. Często wiąże się to z kosztownymi naprawami i usuwaniem pleśni.

Prysznice mogą powodować wyższą wilgotność w łazience, ale jest mniej prawdopodobne, że spowodują tego typu szkody. Silny wentylator łazienkowy lub system osuszający również osuszą wilgoć pozostałą po prysznicu. Co ważniejsze, nowoczesne kabiny prysznicowe są wykonane z materiałów i projektów, które ułatwiają czyszczenie. Bez względu na to, jak często wanna jest czyszczona, wielu właścicieli domów ma problemy z gromadzeniem się pleśni wzdłuż linii uszczelniających, piany z mydła i minerałów twardej wody wzdłuż zaokrąglonych powierzchni wewnętrznych. Prysznic zmniejsza prawdopodobieństwo gromadzenia się tego typu osadów podczas normalnego czyszczenia.

prysznic

Relaks

Jeśli masz nadzieję odzyskać trochę przestrzeni fizycznej i zmniejszyć zużycie wody, zamiana wanny na prysznic jest dla Ciebie idealnym wyborem. Dzięki główce ręcznej lub podwójnej głowicy prysznicowej możesz skierować strumień wody na jeden konkretny obszar, w którym najbardziej jej potrzebujesz, aby ukoić bolące mięśnie lub stawy. Niestandardowe opcje prysznicowe obejmują również dysze do ciała umieszczone w ścianach prysznica, które zapewniają dokładnie ten sam styl komfortu i ulgi, co dysze wannowe.

Zamiana wanny na prysznic zwiększy wartość Twojego domu i pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i wodę na dłuższą metę. Nasz zespół ekspertów może zazwyczaj wymienić wannę na łatwy w użyciu i estetyczny prysznic w ciągu jednego dnia.

Dowiedz się więcej na http://studiointerio.pl/