Planując jednodniową renowację, gdy mama jest daleko.

blog_2

Próba zaskoczenia mamy jest trudną propozycją - szczególnie gdy patrzysz na projekt przebudowy. Wiesz, że szybko będzie sfrustrowana przez trudny lub niemożliwy do wykorzystania pokój, więc zaskakiwanie jej podczas nieobecności jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby zająć się tym projektem przebudowy. Jeśli jednak planujesz jednodniowy projekt przebudowy, upewnij się, że jesteś odpowiednio przygotowany do tego procesu.

Krok pierwszy: Stwórz plan

Jeśli masz zamiar zakończyć swój projekt przebudowy w ciągu jednego dnia, musisz wiedzieć dokładnie, co chcesz zrobić. Ściśle współpracuj z wykonawcą, omawiając szczegóły takie jak kolorystyka, ile przebudowy naprawdę musisz zrobić i inne kluczowe atrybuty projektu. Im lepiej jesteś przygotowany, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie skutecznie zrealizować swój projekt.

Krok drugi: Pozwól swojemu kontrahentowi ocenić przestrzeń

Nie ma nic gorszego niż nurkowanie z projektem, który ma trwać jeden dzień, tylko po to, aby znaleźć istotne problemy w domu, które doprowadzą do większych trudności. Przyprowadź swojego wykonawcę, gdy mamy nie ma w domu i pozwól im spojrzeć na przestrzeń. Mogą być w stanie przewidzieć takie problemy jak pleśń za ścianami, nierówne powierzchnie lub problemy z kafelkami, zanim rozpoczną projekt, co pozwoli Ci ocenić, czy naprawdę możesz ukończyć ten projekt w ciągu jednego dnia.

Krok trzeci: Ustalenie priorytetów na .

Kiedy pracujesz nad projektem przebudowy, rzeczy często nie idą dokładnie zgodnie z planem. Te płytki, które po prostu musiałeś mieć na ścianach w łazience, nie będą się trzymać, albo próżność się rozpadnie, gdy będziesz próbował je wyjąć, albo odkryjesz, że niespodziewanie mokry dzień sprawia, że trwa to dwa razy dłużej niż zwykle, aby farba wyschła. Tworząc listę priorytetów, będziesz mógł zdecydować, jakie kawałki projektu mogą poczekać do kolejnego dnia, jeśli chcesz szybko skończyć.

Krok czwarty: Przygotuj .

Aby naprawdę przemodelować przestrzeń w ciągu jednego dnia, trzeba być przygotowanym. Wszystkie potrzebne przedmioty powinny być zakupione z wyprzedzeniem, od nowych luster do ręczników. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to spędzić dzień biegnąc tam i z powrotem do lokalnego sklepu. Upewnij się, że wybrałeś materiały, które dobrze współgrają ze sobą i które skutecznie zmieszczą się w twojej przestrzeni, aby usprawnić proces przebudowy.

Krok piąty: Trzymaj się go

Jednodniowy projekt przebudowy to nie czas na decyzję, że chcesz wywrócić do góry nogami swoje oryginalne pomysły. Zamiast tego, upewnij się, że jesteś gotowy do życia z oryginalnym planem - a co ważniejsze, że Mama będzie! Zmiany w ostatniej chwili mogą wydłużyć czas potrzebny do ukończenia projektu, pozostawiając Ci na wpół wykończony pokój, kiedy Mama wróci do domu.

Wybór odpowiedniego wykonawcy ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia płynnej przebudowy projektu, szczególnie jeśli chcesz to zrobić w ciągu jednego dnia. Dokładne przygotowanie i poinformowanie wykonawcy o tym, co robisz, zapewni jednak płynny proces, który spowoduje wielką niespodziankę, gdy Mama wróci do domu.