Pomysły na organizację i przechowywanie w małych łazienkach

blog_2

Mała łazienka stanowi szczególne wyzwanie, jeśli chodzi o przechowywanie. Musisz znaleźć miejsce na małe rzeczy, takie jak papier toaletowy, makijaż i maszynki do golenia, jednocześnie oferując wystarczająco dużo miejsca na ręczniki i inne nieporęczne przedmioty. Na szczęście, dzięki kilku prostym organizacyjnym sztuczkom, możesz znaleźć sposób na dopasowanie tych rzeczy nawet do najmniejszych łazienek.

Półki

Połóż półkę tuż nad zlewem. Masz kilka przedmiotów, których używasz przynajmniej raz dziennie. Rzeczy takie jak szczoteczki do zębów, pasta do zębów, szczoteczki do włosów, maszynki do golenia, pęseta, itp. Mała półka nad zlewem i pod lustrem jest idealnym miejscem do przechowywania tych powszechnie używanych przedmiotów.

Dodaj szafkę lub półki nad toaletą. Jeśli jest jedna przestrzeń, którą musisz wykorzystać w łazience, jest to obszar nad toaletą. Połowa ściany od góry toalety do sufitu jest dostępna dla gabinetu, otwartych półek lub stojaków na ręczniki.

Wymień lustro na takie, które ma w zestawie półki. Kilkadziesiąt lat temu, szafki na lekarstwa były standardem w większości domów. Te solidne lustra miały półki za lustrzanymi drzwiami. Teraz, wiele domów ma płaskie lustra. Dobrą wiadomością jest to, że można zastąpić te płaskie lustra nowoczesnymi stylowymi lustrami, które zawierają półki.

Bądź kreatywny!

Użyj stojaków na przyprawy i wiszących koszy. Ścianka przestrzeń wokoło twój zlew i wanna jest idealna dla przechować małych rzeczy, więc są poręczni znajdować, ale nie zagracać zlew lub wanna otaczają. Pikantne stojaki i wiszące kosze pozwalają ciebie maksymalizować twój pionowego magazyn i utrzymywać twój przestrzeń uorganizowaną.

Umieszcza haczyki na ścianie. Inny sposób maksymalizować twój pionowego magazyn jest z haczykami. Ręczniki, szczotki, szaty, i torby są właśnie few rzeczami ty możesz wieszać daleko od haczyka. Z usuwalnymi plastikowymi haczykami dostępny, żadny powierzchnia jest off limitami dla te przydatnych rzeczy.

Wykorzystaj całą swoją przestrzeń.

Nie zapomnij o tylnych drzwiach. Wejdź do swojej łazienki i zamknij drzwi. Spójrz na tył drzwi. Jest tam duży pusty łupek. Haki, regały i kosze do zawieszania dadzą ci miejsce na zapasy, którego potrzebujesz.

Użyj powierzchni nad drzwiami. Jeśli spojrzysz w górę nad drzwiami do łazienki, zobaczysz martwą przestrzeń, idealną do przechowywania dodatkowych ręczników i papieru toaletowego. Prosta otwarta półka jest łatwa do zainstalowania i dostanie rzeczy w górę i z drogi. Możesz iść tak samo gładko lub tak fantazyjnie, jak chcesz z półką i wyborem sprzętu.

Zmaksymalizuj swoją przestrzeń pod zlewem. Jeśli masz szafkę pod zlewozmywak, musisz mieć pewność, że wykorzystujesz całą dostępną przestrzeń. Plastikowe szuflady i regulowane półki mogą dać ci cenną przestrzeń dla rzadko używanych przedmiotów, do których wciąż potrzebujesz dostępu przy okazji.

Te proste organizacyjne pomysły pomagają ci maksymalizować twój łazienkowy potencjał.