Porady dotyczące zapobiegania powstawaniu pleśni do łazienek z akrylowymi systemami ściennymi

blog_2

Łazienka to wspólne miejsce, w którym rozwija się pleśń. Dzięki mokrym warunkom, jest przystanią dla rozprzestrzeniania się zarodników. Niestety, pleśń może powodować szereg problemów zdrowotnych. Wiadomo, że powoduje problemy z oddychaniem i ataki astmy. Aby uchronić Ciebie i Twoją rodzinę przed zachorowaniem, oto kilka wskazówek, które pomogą zapobiec pojawieniu się pleśni w systemie akrylowych ścian.

Dlaczego akrylowe systemy są podatne na rozwój pleśni:

Akrylowe systemy ścienne są niezwykle popularne. Są one wykonane z formowanego tworzywa sztucznego i są bardzo przystępne cenowo. Niestety, często rozwijają się one w formie. W przeciwieństwie do materiału ceramicznego, akryl jest łatwo zarysowany, więc oferuje miejsca do wzrostu formy. Na szczęście, jest łatwy do czyszczenia.

Forma rośnie tam, gdzie jest dużo wilgoci, dlatego też idealną powierzchnią jest wanna. Nawet jeśli możesz szorować swoją wannę lub podłogę pod prysznicem, istnieją ukryte szczeliny, do których nie można dotrzeć. To właśnie tam rozwija się pleśń.

Zapobieganie grzybom pleśniowym w łazience:

Najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu pleśni na akrylowych ścianach jest zastosowanie wentylatora podczas kąpieli. Powinien on działać przez co najmniej 30 minut również po zakończeniu kąpieli. Zmniejsza to wilgotność powietrza i zachęca do wysuszenia prysznica lub wanny.

Także, ja jest mądry używać mildew odporną prysznic zasłonę. Pozwalać pleśń rosnąć na materiale pomaga je rozprzestrzeniać inne miejsca w pokoju. Ja jest mądry kupować płócienną zasłonę która może często piorą.

W końcu, ja jest najlepszy unikać utrzymywać butelki szampon, luffy, i inne rzeczy w prysznicowym terenie. Oferują one doskonałą przestrzeń dla pleśni do ukrycia i wzrostu.

Columbus Bath Design Difference:

W Columbus Bath Design oferujemy wielowarstwowe systemy akrylowe nasycone technologią Microban, która hamuje reprodukcję pleśni. Dzięki temu dodatekowi Twoja łazienka będzie czystsza i zdrowsza dla Twojej rodziny. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś.