Pozbywanie się pleśni i grzybów w łazienkach

blog_2

Utrzymanie domu jest zadaniem w pełnym wymiarze czasu, a podczas gdy wszystkie pokoje potrzebują utrzymania i konserwacji, niektóre potrzebują więcej niż inni. Ze wszystkich pokoi w domu, łazienki są jednym z pokoi, które dostają najwięcej użytkowania i często wymagają najwięcej uwagi podczas czyszczenia. Jednym z największych problemów w łazienkach może być gromadzenie się pleśni i grzybów. Podążaj za tymi wskazówkami, aby zapobiec i wyeliminować ten problem w swoim domu.

Wylęgarnia problemów

Łazienki mogą stać się łatwą wylęgarnią zarazków, pleśni i grzybów. Dzieje się tak głównie z powodu regularnego korzystania z gorącej wody, która wprowadza wilgoć i parę wodną do powietrza. Obszary wokół wanien i pryszniców, jak również toalety i zlewy, mogą stać się miejscami wysokiego wzrostu zarodników, które wymagają codziennego odkażania i osuszania.

Należy pamiętać, że pleśń może rozwijać się na: suficie, ścianach, szafkach, toaletach, armaturze i podłodze, jeśli wilgoć nie zostanie łatwo usunięta. Zapobieganie wzrostu zarodników w tych miejscach jest sposobem numer jeden, aby uchronić je przed znacznymi problemami. Podczas gdy czyszczenie standardowymi środkami może działać dobrze w kuchniach i pralniach, rozwój zarodników jest bardziej skomplikowany w łazienkach.

Zapobieganie i pielęgnacja

Ogólne zapobieganie rozwojowi zarodników w łazienkach wymaga bardziej starannego podejścia i bardziej agresywnych rodzajów środków czyszczących. Środkiem czyszczącym numer jeden do pozbywania się zarodników jest wybielacz. Może to być albo mieszanka wody i wybielacza, albo środek czyszczący z wybielaczem jako składnikiem podstawowym.

Jeżeli jakikolwiek zarodniki lub poczerniałe obszary zaczynają pokazywać na jakaś urządzeniach, szafkach, wannach, prysznicach, ścianach lub sufitach, użycie mieszaniny wybielacza jest najszybszym sposobem na złagodzenie ich wzrostu i całkowite usunięcie zarodników.

Ponadto, należy zauważyć, że zapobieganie może być kluczem do utrzymania zarodników przed wzrostem. Obszary kąpielowe powinny być zawsze odpowiednio przewietrzone po prysznicach i kąpielach. Użycie prawidłowo zainstalowanego wentylatora jest często najlepszym sposobem na zapewnienie, że pomieszczenie wyschnie prawidłowo. Jeśli jest zasłona prysznicowa, zaleca się, aby była otwarta i rozłożona, aby zarodniki nie zaczęły rosnąć od nagromadzonej wilgoci.

pleśń

Konsekwencja jest kluczem

Regularna konserwacja jest kluczem do łazienki wolnej od pleśni i grzybów. Konsekwentnie utrzymywać pokój tak suchy jak ewentualny i mieć regularnego cleaning rozkład pomaga zapobiegać wzrostowi zarodników. Pełne, głębokie czyszczenie łazienki raz w tygodniu powinno załatwić sprawę. Z biegiem czasu, uaktualnienia staną się również konieczne, ponieważ armatura zużywa się i jest przestarzała od ich wielokrotnego użycia.

Pleśń i grzyby są niewygodne i brutto, ale z właściwego utrzymania i zapobiegania, można upewnić się, że łazienka jest dobra jak nowa.