Sposoby na rozjaśnienie ciemnej łazienki

blog_2

Twoja łazienka może być źródłem komfortu w Twoim domu. To świetne miejsce, aby usiąść na długie, gorące moczenie pod koniec długiego dnia. Aby utrzymać uspokajający i zapraszający nastrój w Twojej łazience, ważne jest, aby znaleźć idealny schemat oświetlenia. Na szczęście dzisiejsi właściciele domów mają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, jeśli chodzi o przekształcenie każdej łazienki w wypełnioną światłem odosobnienie. Wystarczy kilka prostych kroków, aby stworzyć elegancką i nowoczesną przestrzeń:

Malowanie pokoju

Jednym z najlepszych sposobów na rozjaśnienie wanny jest jej pomalowanie. Farba jest łatwa w użyciu i prosta w aplikacji. Pomyśl o ciepłych i słonecznych kolorach. Odcienie żółtego i brzoskwiniowego są dobrym wyborem w pomieszczeniu, w którym jest mniej światła. Neutralne odcienie jak biały i szary są zawsze dobrym wyborem. Biały jest łatwy do utrzymania w czystości i emanuje światłem. Upewnij się, że wybierzesz farbę, która jest łatwa do przetarcia. Dobrym wyborem są farby o wysokim połysku i płaskie, ponieważ dodają one dodatkowego światła.

Rozważ swoje opcje oświetleniowe

Naturalne światło jest idealne, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli masz okno w pokoju, rozważ zastosowanie szkła mrożonego dla zachowania prywatności, które nadal pozwala na dostęp światła. Gdy słońce zachodzi, niezbędne jest sztuczne oświetlenie. Poszukuj oświetlenia, które jest miękkie i ciepłe w dotyku. Dobrym wyborem jest pojedyncza funkcja napowietrzna. Można ją uzupełnić innymi formami oświetlenia. Rozświetlona próżność jest przydatna, aby pomóc mieszkańcom w porannych rytuałach, takich jak robienie makijażu i dbanie o włosy.

Odpowiednie akcesoria

Innym obszarem do rozważenia są odpowiednie akcesoria. Akcesoria dają jeszcze więcej możliwości, aby wydobyć na światło dzienne. Użyj luster, aby nadać pomieszczeniu dodatkowy kolor i sprawić, że wyda się ono większe. Inne powierzchnie również mogą być lustrzane. Pomyśl o użyciu wiadra na śmieci w pokoju wraz z dużymi metalowymi elementami wyposażenia szafek. Zestaw połyskujących metalowych półek jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala na praktyczne przechowywanie. Przechowuj przechowywane pościele i zasłony prysznicowe w jaśniejszych kolorach, takich jak biel lub pastelowe odcienie dla jeszcze jaśniejszego odczucia.

Możliwości podłóg

Podłoga to kolejny obszar, który może być użyty, aby przynieść więcej światła. Podłogi marmurowe są łatwe w utrzymaniu czystości i występują w odcieniach ciepłej bieli i brązu. Marmur może być również używany do umywalki, prysznica i wanny. Kafelki są kolejnym doskonałym wyborem na podłogę w wannie. Kafelki nie zostaną uszkodzone przez wodę lub wilgoć. Należy rozważyć zastosowanie płytek w odcieniach bieli lub jaśniejszych kolorach wzdłuż podłogi i wzdłuż ścian. Dodaj osobowość za pomocą mozaiki wykonanej na zamówienie.

Ogólnie rzecz biorąc, staranne rozważenie schematu wystroju łazienki może dać przyjemne, ciepłe rezultaty.