Wybór dobrej podłogi do łazienki

blog_2

Dużą część każdej przebudowy łazienki stanowi podłoga. Nowa podłoga może być wisienką na szczycie idealnego schematu dekoracji. Z wyborem nowej podłogi do łazienki przychodzi jednak kilka dużych decyzji. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał podłogowy dla Ciebie i Twojej przestrzeni.

Płytka

Dachówka jest najbardziej wytrzymałym i dostosowanym do indywidualnych potrzeb materiałem, jaki można stosować w łazience. Jedną z największych zalet płytki jest to, że oferuje ona szeroką gamę kolorów i faktur. Dachówka jest również liderem pod względem trwałości i ogólnej wartości inwestycji. Jest łatwa do czyszczenia, trwała, a w zimie może być nawet podgrzewana w celu zrównoważenia niskich temperatur.

Ważne jest, aby pamiętać, że dachówka wymaga konserwacji i utrzymania, aby zachować swój wygląd. Bez odpowiedniego czyszczenia zarówno płytka jak i fuga mogą ulec przebarwieniu.

Winyl

Dostępne obecnie materiały winylowe wyglądają i działają znacznie lepiej niż kruche arkusze lub rozluźniające się kleiste płytki, które w przeszłości oferowały opcje winylowe. Arkusz winylu jest tanią alternatywą, która może utrzymać wygląd drewna lub płytki. Winyl ma również minimalne szwy, co czyni go dobrym wyborem dla obszarów łazienki. Jest bardziej wytrzymały niż drewno i inne alternatywy podłóg. Ogólnie rzecz biorąc, winyl jest ekonomiczną i odporną na wypadki alternatywą dla podłóg.

Drewno

Podczas gdy drewno lub wysokiej jakości laminaty wyglądają na ciepłe i zachęcające w zimnym pomieszczeniu, jest kilka rzeczy, na które należy uważać. Drewno nie reaguje dobrze z wodą, co sprawia, że jest to ryzykowny wybór do łazienki. Mimo, że drewno organiczne oferuje unikalny i piękny wygląd, może sprawiać więcej problemów niż jest warte. Jeśli wybierzesz podłogę z drewna, bądź gotów na regularną i szybką konserwację.

Akcesoria

Dzięki każdej z tych opcji, można dodać miękkości, koloru i absorpcji wody do pomieszczenia poprzez dodanie strategicznie rozmieszczonych małych dywaników. W celu uzyskania wrażenia spa, możesz zastosować maty z drewna tekowego lub rzeczno-rockowego, które będą uzupełnieniem Twojej wizji. Dywanik oferuje również spokój ducha dzięki antypoślizgowej powierzchni podczas ręcznikowania.

Właściwa podłoga różni się w zależności od osoby i łazienki. Budżet, funkcjonalność i wygląd to wszystko, co należy wziąć pod uwagę przy przebudowie.