Żyrandol – jaki wybrać do salonu, sypialni i kuchni? Cz II

blog_2

Żyrandol do salonu

Bez wątpienia salon jest tą częścią domu, która będzie najbardziej reprezentatywna. Szczególnie, gdy zdecydujemy się połączyć go z jadalnią. Im więcej powierzchni będziemy mieli do wykorzystania tym więcej różnych możliwości będziemy mogli wybierać. Przy oświetleniu nie trzeba się nawet ograniczać wyłącznie do jednego żyrandola. Nie będzie żadnego problemu, by połączyć kilka źródeł światła. Jeśli natomiast salon nie będzie zbyt duży to nadmierny żyrandol może stać się przytłaczającym elementem. Dlatego w ten prosty sposób pokój optycznie stanie się jeszcze mniejszy Żyrandol do sypialni W sypialni podobnie wszystko zależeć będzie przede wszystkim od tego jaką wielkość pomieszczenia mamy do dyspozycji.

Inni przeczytali również: Meble dla dzieci - jakie wybrać?

W sypialni warto decydować się na coś niedużego, prostego. Najlepiej będzie jeśli w przypadku sypialni mamy coś prostego, świeżego, coś co będzie zachęcało nas do wstania z łóżka.

Żyrandol do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy powinien być wyjątkowy i dlatego również trzeba tam dobrać odpowiedni żyrandol. Wydaje się, że takim najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie jakiegoś specjalnego żyrandola z myślą o dziecka, który swoją formą estetyczną będzie nawiązywał właśnie do upodobań dzieci. Jeśli nie wiemy na jaki żyrandol się decydować powinniśmy myśleć o łączeniu stylów i wzorów. Jest to ciekawa forma i rozwiązanie, które rzeczywiście powinno się dobrze sprawdzić. Elementy mogą pochodzić z różnych stylów, ale zawsze muszą ze sobą dobrze współgrać. Dlatego warto się zastanowić nad tym jaki efekt nas interesuje i co chcemy uzyskać nim rozpoczniemy zakupy. Wyłącznie od nas tak naprawdę będzie zależało to jaki styl uda się w domu przygotować i jak poszczególne elementy będą wyglądać.

Żyrandole na pewno są ważną częścią wyposażenia i warto postarać się o ich sprawne dopasowanie do własnych upodobań estetycznych i oczywiście kwestii o praktycznym charakterze, które również mogą mieć dla nas znaczenie.