Czy kiedykolwiek myślałeś o zieleni w twojej łazience?

blog_2

Łazienka Columbus Designroom nie musi być zła dla środowiska. Podczas przebudowy istnieje wiele ekologicznych produktów, z których właściciele domów mogą korzystać, aby zmniejszyć swój ślad węglowy. Jeśli chodzi o ekologię, oto kilka pomysłów do rozważenia.

Wybór oświetlenia...

Łazienka to zwykle mała przestrzeń, która robi się ciemna i ciasna. Aby rozjaśnić tę przestrzeń, ważne jest oświetlenie. Zamiast używać zwykłe żarówki i oprawy, ja jest mądry używać energooszczędne alternatywy. Na przykład, tam są liczne przyjazne dla środowiska naturalnego oprawy i kompaktowe fluorescencyjne żarówki, które używają ułamek energii używać w konwencjonalnych opcjach oświetleniowych. Również właściciele domów zauważą zmniejszenie swoich rachunków za energię elektryczną.

Rozsądne może być również zainstalowanie świetlika, który pozwala na dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Oprócz piękna natury, zapewnia on niezbędną wentylację.

Ręczniki i pościel-

W zielonej łazience najlepiej jest używać organicznych bawełnianych lub bambusowych ręczników. Są one wolne od środków chemicznych, zwłaszcza pestycydów stosowanych na polach. Te toksyny mogą być niebezpieczne dla skóry człowieka. Bambus jest zrównoważoną alternatywą dla bawełny i jest znany z właściwości antybakteryjnych.

Urządzenia do wody o niskim przepływie-

Powszechne jest marnowanie wody, zwłaszcza w łazience. Aby oszczędzać zasoby naturalne, warto rozważyć korzystanie z toalet o niskim przepływie, kranów i głowic prysznicowych. Toaleta nisko przepływowa zużywa około połowy wody swojego tradycyjnego odpowiednika. Nawet jeśli chodzi o mniejszą ilość wody, niewiele osób zauważa różnicę. Ponieważ nie ma to wpływu na ciśnienie, nadal możliwe jest korzystanie z przyjemnego prysznica.

Ściany wolne od LZO-

Podczas malowania łazienki ważne jest, aby używać bez lotnych związków organicznych farb i uszczelniaczy. Elementy te są stosowane w taki sam sposób jak zwykła farba, są praktycznie wolne od obrzydliwych zapachów i nie wydzielają żadnych zanieczyszczeń do powietrza. Jeśli się rozleją, można je łatwo wyczyścić wodą z mydłem. Dzięki niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC), ozon jest również chroniony.

Podłoga przyjazna dla środowiska -

Jeśli chodzi o podłogę w łazience, korek i bambus to dwie idealne opcje na bazie drewna. Są one wykonane z szybko odnawialnych źródeł energii, więc właściciele domów nie muszą martwić się o wyczerpywanie się lasów. Ponieważ korek jest odporny na pleśń i pleśń, jest to solidny wybór do łazienek. Te alternatywy podłóg również dodają wyjątkowego uroku.