12 sposobów na stworzenie uspokajającej kąpieli

blog_2

 

Poświęć chwilę na wyobrażenie sobie swojej wymarzonej łazienki. Co przychodzi Ci do głowy jako pierwsze? Czy jest to luksusowa wanna z hydromasażem? A może luksusowa, dwuzlewozmywakowa umywalka z ozdobnym lustrem i niestandardową organizacją? Niezależnie od tego, co jest Twoim punktem centralnym, dodaj mu uroku, budując go w samym centrum przestrzeni. W łazience możesz sobie pozwolić na bardzo efektowny układ.

Wypełnij ją niezbędnymi akcesoriami

 

Jeśli zależy Ci na wyglądzie hotelu butikowego, rozważ wprowadzenie jego kluczowych elementów do swojego domu. Przedmioty takie jak puszyste ręczniki w rolkach, balsamy i mydło do rąk w szklanych buteleczkach oraz taca z przyborami toaletowymi przy umywalce dodadzą Twojej strefie próżności luksusowego charakteru. A najlepsze jest to, że nie musisz wychodzić z domu!

Naturalne kolory tworzą spokój

 

Stworzenie spójnego i spokojnego schematu kolorystycznego sprowadza się do jednolitości. Podczas gdy kontrastowe palety kolorów zachęcają do odważnych reakcji, kojące neutrale promują spokój i wyciszenie. Inspirację do stworzenia własnego, uspokajającego schematu kolorystycznego w łazience czerp z samej natury - z piaszczystych odcieni plażowych i gamy słojów drewna.

Armatura Wykończenie

armatura

Możesz wydać setki dolarów w swoim dążeniu do stworzenia uspokajającej łazienki z farbą, koszami, półkami, kwiatami i tym podobnymi, ale nie zapomnij o najważniejszym szczególe w łazience: armaturze. Wysokiej jakości głowice prysznicowe, baterie i komody nadadzą Twojej przestrzeni funkcjonalność rodem ze spa, a nie designerskie akcesoria. Najpierw znajdź armaturę, a dopiero potem zacznij stylizację.

Wpuść światło dzięki powierzchniom odbijającym światło

 

Pobudź swoje zmysły z samego rana, wyposażając łazienkę w wiele mieniących się powierzchni odbijających światło. Duże lustra, chromowane armatury i polerowane płytki nadają łazience wrażenie lekkości i jasności, co z kolei poprawi Twój nastrój. Tutaj zastosowano farbę o wysokim połysku, aby stworzyć zwiewną aurę.

Zmodyfikuj zmęczone kafelki

Nie masz budżetu na wymianę przestarzałych płytek, które odziedziczyłeś w swoim nowym dla Ciebie retro domu? Nie martw się! Wykorzystaj istniejący schemat kolorystyczny łazienki i wprowadź go do reszty przestrzeni. Tutaj, kojący oliwkowy kolor płytek zyskał współczesną osobowość dzięki dużej ilości uspokajającej bieli i pełnej gamie uzupełniających odcieni zieleni.

Połącz w pary ręczniki i przybory toaletowe

 

Omiń chaos zabieganego poranka, tworząc strefę dla tych wszystkich niezbędnych w łazience rzeczy. Czyste ręczniki schowaj do pojedynczych koszyków, a w zasięgu ręki ustaw półkę na rzeczy takie jak pościel, przybory toaletowe i gąbki mydlane, które umieścisz w kolejnych wiklinowych koszach. Trzymanie wszystkiego razem w jednym miejscu sprawi, że szykowanie się będzie bezstresową przyjemnością.

Wyeksponuj mieszane powierzchnie

 

Łazienka jest świetnym pretekstem do kreatywnego mieszania wzorów. Ta zazwyczaj niewielka przestrzeń wręcz prosi się o różnorodność stylów, aby nadać jej blasku i osobowości, więc pomyśl o włączeniu wielu różnych materiałów powierzchniowych. Aby uspokoić kolekcję, trzymaj wszystko w tej samej rodzinie kolorystycznej, jak w przypadku tej łazienki - białe kafelki, jasna drewniana podłoga i piaskowe kamienie pod prysznicem.

Zasadź motyw kwiatowy

 

Ponieważ łazienki mają tendencję do bycia na mniejszej stronie, nadrzędny temat jest najlepiej zostawić z równania w zamian za subtelną paletę kolorów i zakres skoordynowanych tekstur. Wyjątek od tej nieoficjalnej reguły? Kwiaty! Spróbuj dodać świeże (lub sztuczne!) kwiaty na blat w łazience lub ściany w formie kwiatowych wydruków. Efekt będzie orzeźwiający i wyrafinowany.

Stwórz wiele stref zrzutu

 

Poza kuchnią, łazienka jest prawdopodobnie najbardziej funkcjonalną przestrzenią w domu. Przy całym tym zgiełku i pośpiechu, ważne jest, aby stworzyć jak najwięcej stref odkładania rzeczy, które będą sprzyjać codziennemu porządkowi i organizacji. Wszystko, od haczyków ściennych i ceramicznych stolików bocznych po płócienne kosze pod zlewem, będzie sprzyjać bezstresowemu porządkowi w Twojej głównej łazience.

Postaw ławeczkę w łazience

 

Jeśli cierpisz z powodu przepełnionego wanny pod prysznicem, wypróbuj tę sztuczkę. Weź przykład z luksusowych spa i hoteli i umieść wodoodporną ławkę pod prysznicem. Powierzchnia blatu zapewnia dodatkowe miejsce na rzeczy takie jak mydło i szampon, a dodatkowo wygląda stylowo.

Tapicerowane siedzenia nie są zabronione

 

Myślisz, że tapicerowane siedzenia nie są wskazane w łazience? Pomyśl jeszcze raz! Jeśli w Twojej łazience jest więcej miejsca, ładne, tuftowane krzesło lub kanapa mogą znaleźć się w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. Upewnij się tylko, że jest ono tapicerowane tkaniną przeznaczoną do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, która wytrzyma trochę ciepła i pary.