Dlaczego miałbyś przebudować swoją łazienkę?

blog_2

Większość ekspertów w dziedzinie renowacji domów zgadza się, że przebudowa łazienki przynosi wszędzie zwrot z inwestycji właściciela nieruchomości w wysokości 60-70 procent. To sprawia, że jest to jeden z najlepszych projektów dla właścicieli domów, którzy są zainteresowani zwiększeniem wartości swojej nieruchomości. Aby jednak zapewnić maksymalny zwrot z inwestycji, z których ten ostatni określany jest jako "ROI", należy stosować się do wskazówek przedstawionych poniżej:

Rozszerzenie rozmiaru łazienki. Zwiększenie rozmiaru łazienki to świetny sposób na natychmiastowe zwiększenie wartości domu. Jeśli to możliwe, przejście z jednej pełnej wanny i pół wanny do dwóch pełnych łazienek również od razu dodaje atrakcyjności praktycznie każdemu potencjalnemu nabywcy.

Uaktualniony wygląd. Stare wanny, komody i prysznice nadają większości łazienek przestarzały wygląd, a starsze urządzenia są również nieco trudne do czyszczenia. Aby tchnąć nowe życie w pokój, właściciele domów powinni zainwestować w nowoczesne wanny, prysznice i wanny w nowoczesnym stylu. Wymiana zasłon prysznicowych na niskoobsługowe drzwi również przyczyni się do tego, że łazienka stanie się bardziej atrakcyjna. Właściciel nieruchomości może nawet zdecydować się na wodooszczędne komody i prysznice o niskim przepływie wody, ponieważ obecnie bardzo popularne są także ekologiczne projekty.

Rozważania dotyczące oświetlenia. Przyciemnione oświetlenie może sprawić, że nawet bardzo atrakcyjna łazienka będzie wyglądać głupio i nudno. Dlatego też, realizując projekt przebudowy łazienki, właściciele domów powinni stosować oświetlenie, które sprawi, że pokój będzie wyglądał pięknie i jasno. Oprawy oświetleniowe powinny być zainstalowane nad umywalką, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie do zadań pielęgnacyjnych.

Prosta renowacja z dużym efektem. Nowa warstwa farby lub dodanie kilku lustrzanych płytek na jednej ścianie to proste, ekonomiczne sposoby na modernizację łazienki nawet dla tych, którzy pracują z ograniczonym budżetem. Jasne kolory powinny być używane do malowania małych łazienek, aby dać złudzenie dodatkowej przestrzeni i płytki lustrzane powinny być strategicznie rozmieszczone w celu uzyskania maksymalnego efektu. Dodatkowo, problemy ograniczonego przechowywania mogą być rozwiązane poprzez dodanie półek narożnych lub dodatkowych kołków dla dodatkowych sposobów wieszania szlafroków lub ręczników.

Łazienki dla projektantów. Stworzenie designerskiej łazienki, a nie tylko funkcjonalnej, jest również doskonałym sposobem na osiągnięcie maksymalnego zwrotu z inwestycji po remoncie. Dodanie wysokiej klasy chromowanych armatur, zlewów i innych nowości sprawia, że dom jest bardzo atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. Modne armatury, takie jak duże kwadratowe głowice prysznicowe, które oferują efekt prysznica deszczowego, są również popularnymi designerskimi artykułami dla nowoczesnej łazienki.

Wreszcie, po podjęciu decyzji o rozpoczęciu projektu przebudowy łazienki, właściciele nieruchomości powinni rozważyć zmaksymalizowanie swoich inwestycji poprzez wynajęcie godnego zaufania, licencjonowanego wykonawcy, który może zaoferować odpowiednie wskazówki i prawidłowo wykonać pracę. W ten sposób właściciel domu ma pewność, że wynik będzie zadowalający.