4 Pytania do wykonawcy przebudowy łazienki

blog_2

Wynajęcie profesjonalnego wykonawcy do wykonania przebudowy łazienki jest mądrą opcją, szczególnie jeśli nie masz czasu lub chęci do podjęcia się renowacji DIY. Jednakże, nie chcesz wybrać wykonawcę wyłącznie na podstawie kosztów. Oto kluczowe pytania, które należy zadać wykonawcy przebudowy łazienki:

Jakie masz doświadczenie?

Przed poważnie biorąc pod uwagę wykonawcę, należy uzyskać lepsze wyobrażenie o ich doświadczeniach. Zapytaj ich o zdjęcia i informacje na temat zakończonych remontów, które zostały wykonane. Powinni być również chętni i zdolni do dostarczenia Ci referencji, które mogą zaświadczyć o jakości ich pracy. Doświadczenie jest ważne dla zapewnienia, że remont jest wykonywany prawidłowo.

Jak będziecie chronić moją własność?

Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy wykonawca i jego załoga posprzątają po sobie. Jeśli obecna łazienka zostanie poddana jakiejkolwiek rozbiórce, chcesz wiedzieć, że nie zostaniesz pozostawiony po sobie, aby posprzątać bałagan. Zapytaj, czy będą wyciągać materiały, które są usuwane, takie jak połamane płytki, armatura i sprzęt. Koszt usunięcia dużych ilości materiałów może spaść na ciebie, lub może być uwzględniony w umowie. Pamiętaj, aby dowiedzieć się z wyprzedzeniem o wszelkich pracach rozbiórkowych.

Jaki jest harmonogram remontu?

Oprócz kosztorysu, wykonawca powinien być w stanie podać szacunkowy harmonogram realizacji projektu. Powinien być w stanie przejść przez każdy etap i wyjaśnić, jak długo może to potrwać. Jedną z rzeczy, której nie chcesz mieć, jest rozpoczęcie pracy przez wykonawcę, a następnie zniknięcie na kilka dni lub tygodni. Nie chcesz być pozostawiony z zepsutą łazienką. Jakość wykonawca będzie cenić swój czas i docenić potrzebę ukończenia projektu w rozsądnych ramach czasowych.

Jaką gwarancję oferujesz na materiały i robociznę?

Kwestia gwarancji jest kluczowa dla ochrony Twojego domu. Zapytaj wykonawcę, czy gwarantuje jakość swojej pracy i czy udziela gwarancji w ramach swojej umowy. Ma to na celu ochronę elementów przebudowy, takich jak hydraulika i prace elektryczne, które mogą być kosztowne do naprawy, jeśli nie zostaną wykonane prawidłowo za pierwszym razem. Jeśli chodzi o materiały, które wybierzesz w ramach remontu, takie jak płytki, posadzki, armatura, itp. Posiadanie gwarancji daje Ci spokój ducha.

Wybór odpowiedniego wykonawcy może oznaczać różnicę między osiągnięciem wyników remodel pożądanych lub utknięcie z nieudanej renowacji, która pozostawia uczucie zgrywania się. Poświęć czas, aby zadać te pytania, jak również wszelkie inne, które możesz mieć. Zrób to zanim podpiszesz jakiekolwiek umowy lub zgodzisz się na rozpoczęcie przebudowy łazienki. Wykwalifikowany, godny zaufania wykonawca będzie dumny z ich reputacji. Będą oferować gwarancję, trzymać się rozsądnej linii czasu i upewnią się, że dostajesz skończoną łazienkę, którą chcesz.