Cotto Manetti terakota z Artedomusa

blog_2

Podczas gdy palony pomarańczowy odcień terakoty od dawna jest klasyczny, szersza i współczesna gama kolorystyczna produkowana przez Cotto Manetti wykracza poza tradycję i oferuje nową paletę ponadczasowych powierzchni.

Założona w 1780 roku firma Cotto Manetti znajduje się w Ferrone we Włoszech, gdzie produkuje najwyższej jakości płytki terakotowe w ścisłej zgodności z dawnymi tradycjami Imprunety. Glina w Imprunecie jest wyjątkowo bogata w żelazo, niezwykle plastyczna i elastyczna, a w połączeniu z trzystowiecznym doświadczeniem Cotto Manettiego tworzy gęste powierzchnie terakotowe o charakterystycznej kolorystyce.

Cotto Manetti słynie z różnorodności kolorów, które produkuje, od znanych kolorów palonego pomarańczu po bardziej unikalne i nieoczekiwane kolory, takie jak brąz Naturale, Terre Colorate i tytoń.

Bronze Naturale jest ziemisty brązowo-beżowy; Terre Colorate ("kolorowe ziemie") jest czekoladowo czarny; a Tobacco jest bogaty w ciemny brąz. Podczas gdy kolor różni się od klasycznej terakoty, naturalne cechy materiału nadal sprawiają, że jest on doskonałym pośrednikiem pomiędzy architekturą i naturą, starożytną i nowoczesną, a także służy do celów praktycznych i estetycznych.

Podczas gdy współczesne kolory poszerzają możliwości terakoty, klasyczna barwa wciąż pozostaje w tyle za czasem. Ziemsko-czerwone kolory Cotto Manetti rozciągają się od jasnych i bladych do ciemnych i nasyconych, z subtelnymi wzorami i fakturami.

Wszechstronność płytek terakotowych Cotto Manetti pozwala na ich zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz do różnych zastosowań. Jako najgęstsza terakota na świecie, płytki te są wyjątkowo wytrzymałe, dzięki czemu nadają się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stosowanie płytek zarówno na podłogach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, może tworzyć bezspoinowość między pomieszczeniami i wnosić sens na zewnątrz wewnątrz. Nowe, współczesne płytki zapewniają szerszą gamę kolorów, które uzupełniają styl wnętrza i zewnętrzną oprawę domu.

Płytki te mogą być również stosowane do okładzin ścian zewnętrznych i wewnętrznych, nadając tradycyjny charakter nowoczesnemu stylowi architektonicznemu. Terakota na fasadzie domu pomaga w pięknym połączeniu budynku z naturalnym otoczeniem.

Wewnątrz terakota wnosi naturalny kolor, ciepło i dotyk do łazienek, kuchni i kominków oraz zapewnia trwałą powierzchnię, która jest łatwa w utrzymaniu. Kafelki uderzają również w sypialniach, służą do uzyskania efektu wizualnego na ścianie działowej lub na wszystkich ścianach, tworząc bardziej wciągającą przestrzeń.