Dodaj inspirowane szkocką tradycją akcenty do swojej łazienki na Burns Night

blog_2

"Wiatr wiał tak, jakby był ostatni; Grzechoczące prysznice wznosiły się w czasie podmuchu". - Tam O'Shanter autorstwa Robbiego Burnsa.

Podczas gdy nasze prysznice w Victoria Plum z pewnością nie grzechoczą, chcielibyśmy pokazać Ci kilka sposobów na ozdobienie Twojej łazienki z okazji Nocy Spalenia.


Co to jest Noc Burnsa?

Życie szkockiego poety Robbiego Burnsa jest obchodzone co roku w dniu jego urodzin, 25 stycznia, i jest powszechnie znane jako Noc Burnsa. Jest to wieczór pełen tradycji, ceremonii i przemówień, któremu zwykle towarzyszy posiłek i kilka dobrych szklanek whisky, a punktem kulminacyjnym jest "pichcenie haggisu".

Choć kiedyś wydarzenie to było ograniczone tylko do Szkocji, Irlandii Północnej i społeczności szkockich emigrantów, z biegiem lat jego popularność wzrosła, a obchody odbywają się nie tylko w całej Wielkiej Brytanii, ale także w innych częściach świata. Podobnie jak w przypadku Dnia Świętego Patryka, z tej okazji świętować z przyjaciółmi może każdy, kto ma niejasne szkockie powiązania, a także wiele osób, które ich nie mają.

Wydarzenie to stało się tak popularne, że w 2015 roku sieć dyskontów Lidl zaczęła oferować odzież na Noc Spalenia po obniżonych cenach, w tym kilty!

Oczywiście, kiedy Robbie mówił o prysznicach w powyższym fragmencie, nie miał na myśli łazienek! Dlatego w ramach naszego małego hołdu dla tego święta wymyśliliśmy 5 sposobów na dodanie szkockich akcentów do Twojej łazienki.


1. Dodaj kilka akcesoriów inspirowanych Highlands

Aby nadać łazience posmak dzikiego, surowego terenu Highlands, warto dodać do niej odpowiednie akcesoria. Sztuczne głowy jeleni są modnym dodatkiem do wnętrz i będą doskonale wyglądać w łazience urządzonej w stylu rustykalnym.

Nadaj łazience surowy charakter dzięki akcesoriom w kształcie głowy jelenia.


2. Bukiet z ostów - nada jej nieco kłującego charakteru

Zbierz wszystkie te rośliny i krzewy, które kojarzą się ze Szkocją - świetnie sprawdzą się zarówno wrzosy, jak i osty. Co może być lepszego niż te wszystkie piękne fiolety i zielenie? Ale ostrożnie z nimi - nie chcesz, aby się "poszarpały"!

Dlaczego nie dodać kilku ostów do bukietu z kwiatów sezonowych?


3. Ubierz się w tartan

Idealny na chłodne zimowe poranki, tartanowy szlafrok będzie wyglądał na Tobie doskonale, nie wspominając o rozjaśnieniu łazienki.

Obejrzyj się w tartanowym szlafroku


4. Upierz się w pianie z szkockich składników

Szkocki owies prawdopodobnie kojarzy Ci się raczej z porą śniadaniową i owsianką, ale po dodaniu go do mydła możesz teraz wyszorować się takimi składnikami, jak płatki owsiane i wrzos.

Odśwież się mydłem z płatków owsianych


5. Bonnie wee bath

I wreszcie, aby nie dać się ponieść dreszczowi, dlaczego nie zafundować sobie kąpieli w wannie bonnie wee? Jest ona pełna wspaniałych, tradycyjnych akcentów... zupełnie jak Noc Spalenia!

Inspirowane tradycją: The Bath Co. Tradycyjna wanna z podwójnym blatem


Czy Twoja łazienka odzwierciedla Twój region?

Niezależnie od tego, w jakiej części Wielkiej Brytanii mieszkasz, chętnie dowiemy się, jak urządziłeś wnętrze inspirowane regionem. Napisz do nas na Twitterze @VictoriaPlumUK.