Vortice z antoniolupi

blog_2

Vortice z antoniolupi, zaprojektowany przez Paolo Uliana, to nowy wolnostojący zlew z marmuru Carrara, który tchnie nowe życie w tę solidną konstrukcję.

Vortice jest rozszerzeniem badań, które zaowocowały wspaniałym Intreccio (2018) i rozszerzają tematykę współczesnej materii, aby zbadać złożony dialog między bezruchem i dynamizmem, między solidnością i lekkością, między rzeczywistością i wyglądem.

Dzięki Vortice materia kształtuje się poprzez ludzką myśl i wykorzystanie zaawansowanych technologii przetwarzania. Jest to projekt, który najlepiej wyraża ten cnotliwy cykl pomiędzy naturą, człowiekiem i maszyną. Vortice ma małą podstawę i rozwija się ku górze poprzez ruch obrotowy generujący płynne i sinusoidalne geometrie, podkreślone przez unikalne żyły i plastyczne zachowanie materiału.

Rezultatem jest ikoniczny obraz z silnym, ekspresyjnym ładunkiem, który staje się punktem centralnym, rzeczywistym wirem przestrzeni. Ruchoma objętość, która łączy człowieka z naturą. Oprócz wody, która zawsze była w centrum każdego projektu antoniolupi, powietrze jest drugim wielkim bohaterem Vortice.

Powietrze, które jest reprezentowane w zlewie przez wyraźne odczucie lekkości i fluktuacji, jakie są w stanie wygenerować nakładające się, ale rozłożone warstwy kamienia. Vortice to zlewozmywak z rzeźbiarską, ale lekką obecnością, to domowa mikroarchitektura, która odnosi się kształtem i proporcjami do nowych wież, które przemieniają metropolie świata, jednocześnie zachowując światło.

Vortice jest symbolem wyjątkowości i typowego włoskiego know-how. Wykonany jest z jednego bloku marmuru podzielonego na 16 warstw. Vortice składa się z koncentrycznych pierścieni nakładających się na siebie w sposób schodkowy. Drastycznie zmniejsza to ilość odpadów powstających przy cięciu.